جمعه 30 مرداد 1394 / 10:05|کد خبر : 86|گروه : سیاسی

یادداشت/

پایه های نفوذ استکبار و بصیرت شناخت لایه های درونی نقشه های شوم

پایه های نفوذ استکبار و بصیرت شناخت لایه های درونی نقشه های شوم

دولت باید نگاه خود را به سیاست غرب از شتابزدگی و متأثر شدن به سنجیدگی و هوشیاری تبدیل نماید و همیشه آگاه باشد که در جیب کت هر دیپلمات غربی نقشه ای مزورانه و تکنیکی برای نفوذی مدورانه و تاکتیکی وجود دارد.

به گزارش شاهو خبر؛ در دیدار اعضای مجمع جهانی اهل بیت(ع) با رهبر معظم انقلاب، ایشان پس از تشریح نقشه های استکبار جهانی، مبارزه با آن را مصداقی از جهاد فی سبیل الله دانست و هرگونه نقشه آمریکا را برای سوء استفاده از جریان جمع بندی هسته ایی و نفوذ اقتصادی و فرهنگی در ایران را قاطعانه رد کرد.

رهبر معظم انقلاب با هوشیاری تمام پایه های نفوذ استکبار و آمریکا را در منطقه "ایجاد اختلاف" و سپس "نفوذ در منطقه" دانستند. دو نقشه شومی که از بدو زیاده خواهی های کشورهای اروپایی بعد از رنسانس در آسیا، آفریقا و خصوصا در منطقه خاورمیانه به عینه دیده شده و از زمان اختلاف افکنی و نفوذ استعمار پیر تاکنون نقشه ای جامع و کامل بوده است.

همانگونه که ایشان درباره توطئه های استکبار خاطر نشان کردند،توطئه ها و نقشه های شوم استکبارجهانی سابقه ایی طولانی دارد، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به علت به وجود آمدن مانعی دربرابر این نفوذ شدیدتر، آشکارتر و هجومی تر شده است، واین می طلبد که دولت محترم و مردم انقلابی و آگاه ایران اسلامی به مانندگذشته دربرابر هر گونه فشار و هجمه دشمن ایستادگی نمایند.

از جمله نقشه های استکبار را باید در ایجاد تفرقه افکنی قومی و مذهبی در کشورهای خاورمیانه و ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جستجو کرد؛ در کشورهای اسلامی به نام مذهب و دین، با تمنای قومی و ملی دشمنی صدساله را پرورش داده اند و به نام خلق کُرد، خلق بلوچ و... در پی هجوم به تمامیت ارضی ایران بوده و هستند، با نام تسنن خواهی، بهایی گری و گسترش وهابیت و ستم تشیع بر تسنن و کشتار شیعه به دست سنی، خواستار برادر کشی و قلع و قمع وجدان بیدار ملت ایران هستند.

نفوذ نقشه های استکبار بر اثر خلاء قدرت مردمی و بر پایه ایمان دینی در بعضی از کشورهای آسیایی، منطقه خاورمیانه و آسیای میانه مشهود است؛ در پاکستان شاهد برادر کشی های متعددی هستیم و در افغانستان با تشکیل گروه های وابسته به القاعده که خود سازمان یافته همین استکبار است، سالهاست که مردمان این دیار رنگ آرامش را به خود ندیده اند.

وضعیت خاورمیانه و شمال آفریقا بعد از بیداری اسلامی ملت ها و تظاهرات مردمی بر علیه دولت های مفسد و زیر سلطه را به علت نشناختن پایه های نفوذ استکبار و عدم هوشیاری علمای دینی به کودتاهای نظامی تبدیل شد و تا تکامل گروه های تکفیری و داعش ادامه پیدا کرده است.

همین موارد خود می تواند آینه ایی در برابر ما باشد که نقشه پلکانی دشمن فریبکار چقدر می تواند آشکار و پنهان باشد، به گونه ایی که حضوری فرهنگی یا اقتصادی به نفوذی برای ایجاد اختلاف و سپس مایه گیری از آن تبدیل شود؛ در اینجاست که آگاهی و بصیرت پابه میدان کارزار گذاشته و سدی در برابر این حضور و نفوذ بنیان می نهد.

دامنه نفوذ غرب و خصوصا آمریکا در دهه های گذشته در ایران نیز مشهود است و صرفا پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که بسیاری از دست های منفعت طلب و خائن قطع گردید و وضعیت چنان شد که با جنگ تحمیلی و انواع تهاجم فرهنگی در دهه های 60 و 70 روبرو بودیم.

اما در این کارزار ها سربلندانه پیروزشدیم و ترفندها و نفوذ های هاله ایی غرب و آمریکا با بصیرت، دوراندیشی، آگاهی رهبری و آشنایی ایشان با انواع علوم سیاسی زمانه و همچنین در صحنه بودن مردمانی که همیشه یک قدم از دیگر ملت هاجلوتر بوده و با تأسی به مقتدای خود مهیای لبیک بر اوامر بوده اند، به جایی نرسیده است.

پس از گذار از مذاکرات هسته ایی و جمع بندی این مذاکرات باید منتظر نفوذ و ترفندهای دیگر غرب و آمریکا می بودیم، زیرا که یکی از اصول روابط غرب با دیگر دول جهانی همین نفوذ و ایجاد ترفندها و نقشه های نفوذی است.

دولتمردان و سیاسیون باید هوشیار بوده و گول نخورند؛ غربی ها در اتاق های فکر خود در پی این هستند که با نفوذی موشکافانه از درزی برون آیند و منافع ملتی را به قیمت خیانت، اختلاف افکنی و تفرقه به تاراج برند.بحرانی که این روزها در هر گوشه از این جهان خاکی شاهد آن هستیم و در هر جا حضور یا سایه حضور آمریکا و ایادی وی را مشاهده می کنیم.

این موارد گرچه با نرمشی مکارانه از دستگاه های خبرپراکنی و پراگماتیک  غربی پخش می شود، اما در بسیاری از موارد همین ترفندها، ضد ترفندی بر علیه خود غربی ها شده و آنچه در سوریه و عراق شاهد آن هستیم نمونه ایی از در دیگ حلیم افتادن غربیان است.

تاکید رهبر معظم انقلاب بر جلوگیری از نفوذ اقتصادی و فرهنگی آمریکا به این سبب است که ایشان تلاش و جدیت آمریکا را برای نفوذ دوباره در ایران را درک کرده و می دانند که این نفوذ چه قیمت و بهایی دارد، صرف جمع بندی مذاکرات هسته ایی بدون آنکه شرایط آینده آن مبرهن باشد نمی تواند مجوزی برای دسترسی آمریکائیها به بازار تجاری و  فرهنگی ایران باشد.

البته نباید از این نکته غافل بود که دشمن آشکار این ملت در هرحال بعد از تصویب جمع بندی مذاکرات هسته ایی در ایران و آمریکا باز شایستگی حضور در هیچ بازاری را در ایران ندارد و این خواسته رهبر و ملت ایران است که نباید فراموش شود.

بدین طریق این جمله مقام معظم رهبری در این باره که "اجازه نمی دهیم و نمی گذاریم آمریکا نفوذ اقتصادی و فرهنگی در ایران داشته باشد" به فصل الخطابی برجسته با کارایی فراوان تبدیل شده و ملت هوشیار ایران نیز به مانند همیشه به این هوشیاری و اقتدار لبیک گفته و در کارزاری ملی در برابر هر گونه نفوذ امپریالیستی و نئوامپریالی آمریکا ایستاده اند.

دولت یازدهم که با شعار تدبیر و امید سکانداری نظام را به دست گرفته است باید نگاه خود را به سیاست غرب از شتابزدگی و متأثر شدن به سنجیدگی و هوشیاری تبدیل نماید و همیشه آگاه باشد که در جیب کت هر دیپلمات غربی نقشه ای مزورانه و تاکتیکی برای نفوذی مدورانه و تاکتیکی وجود دارد.

انتهای پیام/     برچسب ها :

استکبارجهانینفوذ امریکاخیانت غربنفوذ فرهنگی آمریکا

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website