پنجشنبه 22 مرداد 1394 / 09:13|کد خبر : 52|گروه : سیاسی

گزارش شاهو خبر:

نابودی زیرساخت های شهری به قیمت مرمت و بازسازی کمربندی کامیاران

نابودی زیرساخت های شهری به قیمت مرمت و بازسازی کمربندی کامیاران

با مراجعه به شهرداری کامیاران و اعتراض از قطع شدن خطوط تلفن و نابودی سیستم فاضلاب شهری، شهرداری با نشان دادن اوراق استعلامی مدعی شده که از تمامی ارگان های خدمات رسان استعلام گرفته شده است.

به گزارش شاهو خبر؛ بعد از سال ها درخواست و اعتراض شهروندان کامیارانی برای رسیدگی به وضعیت "خیابان میثم" که به عنوان کمربندی شهر از آن استفاده می شد، این وضعیت در پروژه ساخت و ساز شهری گنجانده شد و با سفر رئیس جمهور به کردستان و تخصیص اعتبارات لازم کار مرمت و بازسازی آن طی هفته گذشته شروع شد.

به علت عدم زیرسازی استاندارد خیابان و عبور و مرور روزانه صدها کامیون و تریلی، تمام آسفالت این گذرگاه در قسمت هایی از آن جمع شده و فراز و نشیب های فراوانی به وجود آمده بود به گونه ایی که با حرکت هر کامیون صداهای مهیبی تمام خیابان را در بر می گرفت و وهم احتمال برخورد شهاب سنگ ویا زلزله ساکنین را تا اوج هراس می کشانید.

از هفته پیش با ورود انواع ماشین آلات راه سازی، ساکنین این خیابان متوهم شادمان شده، با تحمل سروصدای این غول های راه سازی آینده ایی ساکت و آرام را برای این منطقه از شهر آرزو می کردند، اما هنوز دردی از دوش و گوش مردم برداشته نشد که دهها درد دیگر گریبانشان را گرفت.

با پی کنی خیابان و بدون توجه به زیرساخت های خدماتی، به یکباره تمامی خطوط تلفن و کابل های مخابراتی در چنگ بیل های مکانیکی گرفتار شده و از زمین بیرون کشیده شدند، لوله های فاضلاب شهری له شده و فاجعه بهداشتی را برای این قسمت از شهر به وجود آورده که تاکنون تجربه نشده است.

جداول و پیاده روها ترک برداشته یا از جا کنده شده اند و عبور و مرور عادی ساکنین مختل شده؛ با حفر خندقی در میانه دو طرف خیابان گویی مرزی ناخوانده ساکنین را به اجبار از هم جدا ساخته است.

پیمانکار طرح بدون توجه به این موارد و بدون اینکه ناظری از طرف شهرداری بر کار وی نظارتی داشته باشد به جان این محله افتاده و زمین و زمان را به هم دوخته است، ساکنین از ترس انفجار لوله های گاز به شرکت گاز پناه برده که خوشبختانه چند روزی ست که اکیپی از این شرکت در محل مستقر شده است.

بر اساس گفته های ساکنین خیابان میثم، با مراجعه به شهرداری و اعتراض از قطع شدن خطوط تلفن و نیز نابودی سیستم فاضلاب شهری، شهرداری با نشان دادن اوراق استعلامی مدعی شده که از تمامی ارگان های خدمات رسان استعلام گرفته شده که به هیچ وجه زیرساخت های خدماتی در خطر از بین رفتن نیستند و خاکبرداری خیابان میثم مشکلی برای این زیرساخت ها ایجاد نمی کند.

حال شهرداری کامیاران با این اوراق و استعلامات، ساکنین را به پیمانکار پاس می دهد و پیمانکار نیز با در دست داشتن گوشی تلفن همراه حتی به حرف های خود توجهی ندارد.

شهروندان این بخش از شهر کامیاران برای اتصال تلفن ثابت از دیروز بارها به شرکت مخابرات مراجعه نموده اند و یا با شماره های خرابی تلفن تماس می گیرند اما هیچ کس تا به حال جوابگو نبوده و کسی به فکر اصلاح خرابی نیست.

انتهای پیام/ف

   برچسب ها :

خیابان میثم کامیارانکمربندی کامیارانزیرساخت های شهری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website