پنجشنبه 7 آبان 1394 / 08:30|کد خبر : 469|گروه : فرهنگی

در نشست هم اندیشی با هنرمندان مطرح شد:

هنرمندان امروز آرمان گرایی هنری و فرهنگی را در خلق آثار یافته اند/ مسئولین اهتمامی به زیرساخت های فرهنگی شهر کامیاران ندارند

هنرمندان امروز آرمان گرایی هنری و فرهنگی  را در خلق آثار یافته اند/ مسئولین اهتمامی  به زیرساخت های فرهنگی شهر کامیاران ندارند

فرهنگ و هنر صرفاً در قالب یک اداره فرهنگی و چند انجمن وابسته به آن نمی گنجد، باید تمام سطح شهر و شهروندان در نظر گرفته شوند؛ ارگان ونهادهای موجود در شهرستان کامیاران بدون کسب نظر از هنرمندان و متخصصین امر برای ساخت المان های شهری و شهرسازی مدرن، تنها براساس آزمایش و خطا کار می کنند.

به گزارش شاهو خبر؛ برای آشنایی با مسائل و مشکلات هنرمندان، نویسندگان و فرهنگیان شهرستان کامیاران، نشست هم اندیشی فرهنگی با حضور فرماندار و مشاور فرهنگی فرمانداری در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار  شد.

درابتدای این نشست " حشمت رحمان پناه" مشاور فرهنگی فرماندار طی سخنانی بر لزوم حضور بیشتر اصحاب هنر و فرهنگ شهرستان در چنین نشست هایی تاکید کرد و خواستار شد که در نشست های آتی عده بیشتری حضور داشته باشند.

وی با اشاره به گذشته فرهنگی و هنری کامیاران اظهار داشت: تجربه کار فرهنگی در گذشته نشان می دهد که با وجود کمبودهایی که در سالیان ماضی وجود داشت، بسیاری بدون هیچ چشمداشتی وقت و زمان خود را برای اشاعه فرهنگ و هنر صرف می کردند.

رحمان پناه افزود: اگرچه نباید امروز را با گذشته قیاس کرد اما می توان با همدلی و همکاری بسیاری از صعب ها را کنار زد و در همه عرصه های هنری، ادبی و فرهنگی آثار سرآمدی را به جامعه عرضه داشت.

" اسدالله آزادبخت" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن خیر مقدم به حضور هنرمندان و نویسندگان حاضر در نشست اعلام کرد که تمام امکانات موجود در این اداره و فرهنگسرای ارشاد در خدمت اشاعه هنر و ادبیات این مرزوبوم است.

وی افزود: باید گلایه ها را پشت سربگذاریم و به امروز و فردای فرهنگ دیارمان توجه نماییم، زیرا استعدادهای جوانی در این شهر حضور دارند که خواهان کار هستند و هنرمندان امروز آرمان گرایی هنری و فرهنگی  را در خلق آثار یافته اند. این از توانایی های هنرمندان امروز است که باید در حد توان با آنان همراه شد.

در ادامه هنرمندان و نویسندگان حاضر در نشست به ارائه نظریات و دیدگاه های خود در مورد امور فرهنگی شهرستان پرداختند که در زیر اهم این نظرات به صورت خلاصه ارائه می گردد:

اسماعیل شافعی زاده: اگرچه بودجه و اعتبار مسئله اصلی در انجام امور هنری و فرهنگی است، اما تمام انتظار بر وجود داشتن آن صرف آن نیست؛ اداره فرهنگ و ارشاد باید با هنرمندان موسیقی همکاری بیشتری داشته باشد و حداقل اجاره سالن را برای تمرین واجرا از گروه های موسیقی شهرستان مطالبه ننماید.

علی فغفوری: هر ارگان فرهنگی امکانات خاص خود را دارد که بهتر است بدون فیلتر گذاری و یا خودی و غیرخودی آن را در اختیار هنرمندان قرار دهد، اگر هنرمندی انتقادی دارد دربرابر باید مدیر و کارمندان آن ارگان ونهاد انتقاد پذیر باشند نه اینکه در مقابل منتقد کارهایشان قدعلم کنند.

اکبر اسدی: اگ فقط در پی کار آرمانی در اجرای نمایش باشیم باعث می شود بسیاری از اوقات نتوانیم حتی کارمان را به مرحله اجرا برسانیم، مردم طبعا تنها به دنبال کار جدی نمایش نیستند و در کنار آن اگر به کارهای طنز و جنگ های مناسبتی بها داده شود می توان در اشاعه هنر در میان شهروندان موفقیت نسبی را کسب کرد.

مظفر فتحی: نمایش خیابانی "ژیله مو" که برای جشنواره مریوان توسط گروه نمایش دیالوگ تمرین می شد به علت عدم همکاری انجمن نمایش و نداشتن بودجه کافی پس از 6 اجرای خیابانی در کامیاران و موچش نتوانست به این جشنواره معرفی شود. این نشان می دهد ارگان حمایت کننده وجود ندارد.

احمد فاتحی: فرهنگ و هنر صرفاً در قالب یک اداره فرهنگی و چند انجمن وابسته به آن نمی گنجد، باید تمام سطح شهر و شهروندان در نظر گرفته شوند؛ ارگان ونهادهای موجود در شهرستان کامیاران بدون کسب نظر از هنرمندان و متخصصین امر برای ساخت المان های شهری و شهرسازی مدرن، تنها براساس آزمایش و خطا کار می کنند و این به گسترش روستا گونه شهر کامیاران بدون داشتن هیچ هویت و شناسنامه ایی منتج شده است.

نیکزاد حق شناس: به زیربنای توسعه فرهنگی در شهرستان کامیاران توجه نشده و سال هاست که هیچ یک از مسئولین اهتمامی به این امر مهم ندارند، اگر پایه فرهنگی محکم و استوار ساخته نشده باشد با رنگ آمیزی و آرایش ظاهری نمی توان پایه های لرزان را پوشاند؛ اینک وضعیت فرهنگی، هنری و اجتماعی شهر آینه این کم کاری و بی توجهی چندین ساله است.

در این نشست بیش از 30 نفر از اهالی فرهنگ شهرستان حضور داشتند و هر کدام دغدغه های خود را برای جلب توجه فرماندار به امور زیربنایی فرهنگی کامیاران بیان داشتند و خواستار شدند که در سطح تصمیم گیری کلان شهری به این موارد توجه شود.

انتهای پیام/ف

 برچسب ها :

نشست هم اندیشی هنرمندانهم اندیشی فرهنگیانجمن های کامیارانشاهو

نظرات کاربران :

هه ساره [پنجشنبه 7 آبان 1394 | 12:00] پاسخ

با عرض سلام وخسته نباسی خدمت ******

مشک آن است که خود ببوید،نه آنکه عطار بگوید

بدخواه كسان هيچ به مقصد نرسد.................يك بد نكند تا به خودش صد نرسد
من نيك تو خواهم و تو خواهي بد من..............تو نيك نبيني و به من بد نرسد..((خيام))
گویا دراین هم اندیش جنابعالی ودوستان شمافقط حضور داشتند و صحبت دیگر دوستان به مزاج شما خوش نیامد که انعکاس ندادید
دعوا کن ..
ولی با کاغذت!
اگراز کسی ناراحتی یک کاغذ بردار و یک مداد هرچه خواستی به او بگویی روی کاغذ بنویس.
خواستی داد هم بکشی تنها سایز کلماتت را بزرگ کن نه صدایت را …
آرام که شدی برگرد و کاغذت را نگاه کن ..
آنوقت خودت قضاوت کن!
حالا میتوانی تمام خشم نوشته هایت را با پاک کنت پاک کنی. دلی هم نشکانده ای.وجدانت را نیازرده ای.
خرجش همان مداد و پاک کن بود نه بغض و پشیمانی…

هه ژار [پنجشنبه 7 آبان 1394 | 15:48] پاسخ

چرا همیشه دنبال نقطه ضعف هستیم ؟
چرا نقاط مثبت رو نادیده میگیریم؟
من قبلا میرفتم فرهنگسرا ووقتی وارداتاق جناب رییس میشدم حتی سرش روبالانمیگرفت تا نگاهت کنه. درسته بومی بوداما کدامیک ازهنرمندان خاطره ای ازایشون دارند؟ چرا فقط درسایه تعصبات خشک وبی منطق حرف میزنیم؟
حالاجندباررفتم واین مدیر حداقل ازپشت میزش بلندمیشه ومیاد کنارت میشینه.
آیا احترام بده؟ خواهشا واقعیت رو انعکاس بدید

شفق [پنجشنبه 7 آبان 1394 | 19:01] پاسخ

سلام اقای راننده
منم مسافرم مسافر به عمق وجود و ذهن ها این صندلی دونفره برای من نگهدار منم میام به شهر فرهنگ
فرهنگ زیباییها و دل نوشته ها
دوس دارم بگویم از خودم از گفته هایم
خواهشن اقای راننده جای منو به کسی ندی چون حوصله پیاده روی را ندارم
تبادل افکار و گفتگوی زنده به کجا
مگه نگفتم اقای راننده جای من را به کس نده
باید از اول میدانستم منو مسافر خود قبول نمیکنی
چون بهت تعظیم نکردم فقط گفتم اینجا برای من
باید از اول میدانستم
از فرهنگ گفتن وسیله نمیخواهد باید تعارف کنی از نا گفته ها باید بگیم بله همه چیز طبق روال عادیست
افرین به سانسورت اقای راننده این 20مسافر چند نفر به مقصد رسیدن
انها که هیچ نگفتن به مقصد رسیدن برای دیگران عجب مسافرتی ......

هاوری [جمعه 8 آبان 1394 | 03:59] پاسخ

سلام \\\\\\\\r\\\\\\\\nهنرمندان دلم هم با این گزارش شکسته ایمان یعنی عدم تمایل به حقیقت\\\\\\\\r\\\\\\\\nهوابس ناجوانمرادنه سر داست\\\\\\\\r\\\\\\\\nدلت را بتکان.....\\\\\\\\r\\\\\\\\nاشتباهاتت وقتی ا؋ـتاد روی زمین...\\\\\\\\r\\\\\\\\nبگذار همانجا بماند....\\\\\\\\r\\\\\\\\n؋ـقط از لا به لای اشتباه هایت،یک تجربه را بیرون بکش....\\\\\\\\r\\\\\\\\nقاب کن....و بزن به دیوار دلت....\\\\\\\\r\\\\\\\\nاشتباه کردּن اشتباه نیست....\\\\\\\\r\\\\\\\\nدر اشتباه ماندنּ اشتباه است....\\\\\\\\r\\\\\\\\nهر آدمی درون خود کوزه ای دارد که با عقاید، باور ها و دانشی که از محیط اطرافش میگیرد پر میشود، این کوزه اگر روزی پر شد یاد گرفتن آدمی تمام میشود، نه که نتواند، دیگر نمیخواهد چیز بیشتری یاد بگیرد . پس تفکر را کنار می‌گذارد و با تعصب از کوزه ی باورهایش دفاع میکند و حتی برای آن میمیرد. اما آدم غیر متعصب تا لحظه ی مرگ در حال پر کردن کوزه است . و صدها بار محتوای آنرا تغییر داده. \\\\\\\\r\\\\\\\\nاگر شما مدتیست که افکارتان تغییر نکرده بدانید که این مدت فکر نکرده اید،\\\\\\\\r\\\\\\\\nآب هم اگر راکد بماند فاسد می شود .

هاوبیر [شنبه 9 آبان 1394 | 10:30] پاسخ

جناب یا آقای شفق
خسته نباشی اول دوران اون مدیر بومی یکی از طلایی ترین دوران فرهنگ و هنر کامیاران بود چون در این دوران شاهد برگزاری چندین جشنواره فرهنگی و ادبی استانی و منطقه ای در کامیاران بودیم .
دوم دوست من با شعار و زدن حرف های بزرگ کاری درست نشده
سوم ما فقط دنبال حاشیه ایم ،خودمان برای فرهنگ سازی چه کرده اییم

هه ساره [یکشنبه 10 آبان 1394 | 17:04] پاسخ

سلام وقت بخیر
راننده ناشی :کار را به کاردان بسپار
شعری تمثیلی در باره اهمیت سپردن هر کار به اهلش و لزوم رعایت شایسته سالاری در همه ی امور
(هر کسی باید نماید کار خویش) شفق درست میفرمایند
شایسته‌سالاری، یعنی قرار دادن افراد در پست‌ها و مسئولیت‌ها براساس مهارت‌ها و توانایی‌های آنان، به‌گونه‌ای‌که بهره‌وری را در سازمان افزایش دهد.
خود بینی، دیدن خود نیست، خودبینی ،ندیدن دیگران است

نقته پرس [دوشنبه 11 آبان 1394 | 11:19] پاسخ

سلام
مدیریت محترم جناب آقای فاتحی
درعجب فرآیند ناعادلانه و ناآگاهانه نویسنده این متنیم که با وجدان راحت به خواب عمیق زمستانی فرو رفته است از شاهو خبر انتظار داریم انتقاد هنرمندان را انعکاس داد ای که دست می رسد کاری بکن در غیر اینصورت جامعه هنری کامیاران خود به این بی مهری واکنش نشان داد وبیانیه در این موضوع صادر می کند منتظر جواب هستیم مدیر شاهو خبر چشمها رو باید بست نویسنده عذرخواهی خود رو نسبت به جامعه هنری اعلام دارد. باتشکر

پاسخ مدیریت :
باسلام
نوشته ایی که مدنظر شماست گزارشی خبری از نشست می باشد و به هیچ وجه قصد فرافکنی یا عادلانه توجیه نمودن ناعدالتی در آن وجود ندارد و صرفا برای کوتاهی متن گزارش و نیز تکراری نبودن مباحث مطرح شده گلچینی از گفته ها آمده است، حال چه بی وجدانی یا بی مهری در گزارش وجود دارد را دیگر ما نمی دانیم.
هریک از دوستانی که در نشست هنرمندان با فرماندارحضور داشته و از این گزارش خبری انتقاد دارند خود می توانند یادداشت یا گزارشی نوشته و ما حاضریم آن را در شاهو خبر منتشر کنیم تا شائبه ایجاد شده منتفی شود.
شاهو خبر مستقل بوده و همانگونه از مطالب روزانه آن عیان است به هیچ وجه قصد ندارد حقوق عامه مردم و به خصوص صنف هنرمندان و... را بر اساس سلایق عده ایی به بی راهه بکشاند و اتفاقا منتقد سرسخت هر گونه کژاندیشی و عدم توجه به حقوق شهروندان از جانب تمام مدیران و مسوولین است.
شما نیز با ما هم داستان و هم قلم شده و آنچه که در این رسانه مجازی نیامده خود مکتوب نمایید تا همه از نظرات شما آگاهی بصیر یابند.

نقته پرس [سه شنبه 12 آبان 1394 | 10:43] پاسخ

سلام
مُشاوَرَةُ العاقِلِ الناصِحِ رُشدٌ وَيُمنٌوَتَوفيقٌمِنَاللّهفَإِذاأَشارَعَلَيكَالنّاصِحُالعاقِلُفَإِيّاكَوَالخِلافَفَإِنَّفىذلِكَالعَطَب، مشورت کردن با عاقل خیرخوا، برکت، رشد و توفیقی از جانب خداوند متعال است، وقتی که مشاوره عاقل و خیرخواه به تو توصیه‌ای کرد، نباید مخالفت کنی. در مخالفت و توجه نکردن، هلاک و خسران است.
گزارش خبری ؟
کلیه گزارشهای خبری از مجموعه ای از واقعیات، مشاهدات نقل قولها و حقیقت سایر جزِِئیات تشکیل میشود کانون تمرکز گزارش در هم اندیشی در قالبهای دیگری از فعالیت به مباحث نقد ونظریه پردازی نیز می پردازد .در این نشست تا جای که اطلاع دارم اینها گلچین از گفته های دیگران نبود که چاب شده بلکه سخن هم مسافرانمان بود است که در میان راه پیاده کردن آنها رو راننده تاملی داشته باشی بهتر است.
گویا دراین هم اندیشی خانمها نبودند وحرفی نزدنند ؟
جناب مدیر عزیز کژاندیشی مثبت گرا ، حلقه ای مفقود تبدیل ایده به پدیده است متفاوت بیندیش
بدون تعصب براساس حقیقت ازنویسنده دفاع کن مشکل فرصتیست تاچیزی مسی در وجودت رابه طلا تبدیل کنی.
نویسنده عزیز :آدم فقط وقتی گول می خورد که صاف نیست وگرنه نمی شود که انسان فرق دروغ با راست را نفهمد چون دروغ خیلی طعم و بو و مزه اش با راست فرق می کند
بوی کبر و بوی حرص و بوی آز درسخن گفتن بیاید چون پیاز ،آنچان که اگر شامه ظاهری ماسالم باشد بوی پیاز را می توانیم تشخیص دهیم اگر شامه باطنی ما هم سالم باشدمی توانیم تشخیص دهیم و می توانیم اطلاعات رابگیریم .
منتظر جواب نویسنده ومدیر هستم با بصیرت از جامعه هنری عذر خواهی کنید.

پاسخ مدیریت :
برادریا خواهر عزیز، گرچه نوشته شما تلویحا آثاری از توهین و تهمت را در خود دارا می باشد اما چون کار ما اشاعه حقیقت است همانگونه که بصیرید این نظر بدون هیچ کم و کاستی درج شده است.
هنوز هم ما دراین مانده اییم که اعتراض های شما به این گزارش حاوی چه نکاتی است!
این به قول شما کج فهمی ما ناشی از چیست؟
چرابه جای کامنت گذاشتن روی خبری که همان روز ارزش داشته وحال صرفا خبری نیمه سوخته است، دست به قلم نمی شوید و در رد یا قبول آن مطلبی ارائه نمی دهید که هم برای ما و به قول شما هم مسافرانمان تبیین شود که اشتباه در کجا بوده و نیز آنچه که باید گفته شود را بیان نموده باشید.
ما منتظر میوه قلم شما هستیم وگرنه با درج نظر نه شما می توانید نظر خود را بیان دارید و نه این مجموعه رسانه ایی واقعیت نظر و اظهار شما را درک می کند.
همه کس می تواند نظر دهد و یک طرفه سخن خود را بیان دارد اما حال که رسانه ایی در اختیار همه شهروندان این شهر قرار دارد، شهامت نوشتن را به خود داده و حق خویش را از راه یکی از اصول دموکراسی مطالبه نماییم. ایمیل سایت در قسمت "ارتباط با ما" موجود است.
زنده باشید.

هه یران [سه شنبه 12 آبان 1394 | 18:18] پاسخ

با سلام
با دوستان منتقد موافقم جناب مدیر نویسنده عذر خواهی کند
شان هنرمند گم شده است
اگر به جای اسلحه
با هنرمند به جنگ دنیا میرفتیم
همه دشمنان رو نابود می شدند

هه زار [سه شنبه 12 آبان 1394 | 18:30] پاسخ

سلام فعالین فرهنگی خواستار رسیدگی به این موضوع هستند

دیلان [سه شنبه 12 آبان 1394 | 20:33] پاسخ

منتظر عذرخواهی این نویسنده هستیم

هاوار [چهارشنبه 13 آبان 1394 | 17:16] پاسخ

سلام مدیریت محترم جناب فاتحی
احتراما باتوجه به مکاتبات انحام شده بودن توحه به انتقاد دوستان و دفاع نکردن و انتشار ندادن حقیقت در صورت نویسنده ابراز ندامت نکند. تا شنبه 94/8/16
جامعه فرهنگی و هنری بیانیه بر روی سایت ها وسطح شهر برای روشن شدن حقیقت به افکار عمومی انعکاس داده میشود

هاوار [پنجشنبه 14 آبان 1394 | 11:13] پاسخ

سلام
شما خود بیان میکنید که هیچ گونه قصد نداشتی و هرگونه مطالب را انعکاس میدهید ولی دردولت تدبیر وامید این مخفی کاری برای چیست انتقاد وسخنان مردم باید انعکاس داده شود همان وظیفه اصلی رسانه البته با صداقت دراین سایت اصلاح طلبان زیر سوال رفتنند منتظر هستیم

هیران [پنجشنبه 14 آبان 1394 | 11:19] پاسخ

سلام
با استقبال مردم کمپین حمایت از هنرمندان دیشب در دنیای مجازی تشکیل شد.

سبحان فتحی [شنبه 16 آبان 1394 | 21:29] پاسخ

هر جای از دنیا تئاتر ش ضعیف باشد فرهنگ آن منطقه نیز ضعیف است. (ویل دورانت)
به قول شاملو بزرگ غم نمیگزارد هنرمندها کار کنند.

یه ک گری [یکشنبه 17 آبان 1394 | 10:42] پاسخ

سلام
مدیریت محترم جناب فاتحی
مّا حَقُّ ذِى المَعروفِ عَلَيكَ فَأن تَشكُرَهُ و تَذكُرَ مَعروفَهُ، وَ تُكسِبَهُ المَقالَةَ الحَسَنَةَ و َتُخلِصَ لَهُ الدُّعاءَ فيما بَينَكَ وَ بَينَ اللّه عَزَّوَجَلَّ، فَإذا فَعَلتَ ذلِكَ كُنتَ قَد شَكَرتَهُ سِرّا وَ عَلانيَةً ، ثُمَّ إن قَدَرتَ عَلى مُكافاتِهِ يَوما كافَيتَهُ؛
حق كسى كه به تو نيكى كرده ، اين است كه از او تشكر كنى و نيكيش را به زبان آورى و از وى به خوبى ياد كنى و ميان خود و خداى عزوجل برايش خالصانه دعا كنى ، هرگاه چنين كردى بى گمان پنهانى و آشكارا از او تشكر كرده اى . سپس اگر روزى توانستى نيكى او را جبران كنى ، جبران كن .
از شما بسیار سپاسگزاریم که به مکاتبات دوستان جواب دادی وبا این مشکل منطقی رفتار کردید باتشکر
زیبایی حقیقت است و حقیقت زیبایی

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website