چهارشنبه 15 مهر 1394 / 08:15|کد خبر : 359|گروه : فرهنگی

رئیس شرکت آبفای کامیاران اعلام کرد:

«طرح ملی دانش آموزی نجات آب» در سطح مدارس کامیاران اجرا شد

«طرح ملی دانش آموزی نجات آب» در سطح مدارس کامیاران اجرا شد

اسدی گفت: لازمه موفقیت این طرح مشارکت فعال دانش آموزان است؛ برگزاری مسابقات در رشته های مختلف در مدارس از برنامه های متنوع، جذاب، موثر و نشاط آوری است که بسیاری از دانش آموزان بخشی از قابلیت و مهارت های خود را درباره حفظ منابع و سطوح آبی نشان می دهند.

به گزارش شاهو خبر؛ "یدالله اسدی" رئیس شرکت آبفای کامیاران صبح امروز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما از اجرای "طرح  ملی دانش آموزی نجات آب" یا به اختصار"داناب" در سطح مدارس این شهرستان خبر داد.

اسدی دراین باره اظهار داشت: همانگونه که روشن است، آب گنجینه مشترک برای تمام انسان هاست که باید با حفظ آن و کوشش در جهت مصرف بهینه آن را به نسل بعد بسپارند.

وی اضافه کرد: گسترش آگاهی عمومی درباره برخورد با این نعمت الهی از جمله اولویت هایی است که می تواند برای مقابله با تخریب منابع آبی و به منظور نیل به یک منبع تامین آب مطمئن جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی پایدار مورد توجه قرارگیرد.

رئیس شرکت آبفای کامیاران با اشاره به طرح دانش آموزی نجات آب ابراز داشت: طرح آموزش دانش آموزان برای اولین بار در سال1386 با عنوان "حافظان کوچک آب" کلید خورد و این طرح به دفترمحیط زیست شرکت مدیریت منابع آب ایران ارسال گردید که سالانه این طرح در سطح مدارس اجرا می شود.

اسدی افزود: لازمه موفقیت این طرح مشارکت فعال دانش آموزان در طرح است؛ برگزاری مسابقات در رشته های مختلف در مدارس از برنامه های متنوع ، جذاب و موثر و نشاط آوری است که بسیاری از دانش آموزان، بخشی از قابلیت و مهارت های خود را درباره حفظ منابع و سطوح آبی نشان می دهند.

وی درباره طرح داناب و اجرای آن در شهرستان کامیاران گفت: مسابقات مربوط به این طرح در 3 مرحله مدرسه،  آموزش و پرورش شهرستان و درنهایت در مرحله استانی برگزار می شود، که افراد شاخص در کامیاران به مسابقات استانی راه یافتند.

رئیس شرکت آبفای کامیاران در توجیه این طرح دانش آموزی بیان داشت: داناب طرحی ملی با هدف آموزش و ارتقای آگاهی های دانش آموزان مقطع متوسطه اول درمورد مسائل و مشکلاات پیش روی آب کشور است که با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش استان ها و با تکیه بر مبانی علمی و به طور یکسان و هماهنگ اجرا می شود.

اسدی با عنوان نمودن اهداف ان طرح خاطرنشان نمود: برای دستیابی به اهداف این طرح سعی شده است که بر مبنای آموزش هایی که جامعه پذیری مجدد دانش آموزان را در پی دارد عمل شود، با روش هایی که از یک طرف مهیج و مورد پذیرش نوجوانان است کار صورت گرفته و نیزاز سوی دیگر مبتنی بر علم مداری می باشد تا آگاهی بخشی در کنار آن قرار گیرد.

انتهای پیام/فبرچسب ها :

طرح ملیدانابآبفای کامیارانشاهو

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website