سه شنبه 14 مهر 1394 / 10:28|کد خبر : 355|گروه : اجتماعی

گزارشی ازتازه ترین غرق شدگی ها در دریاچه سدهای منطقه:

بهمن پرورش «جادوگر آبهای ایران»، یکه تاز بی توقع نجات و تسلا

بهمن پرورش «جادوگر آبهای ایران»، یکه تاز بی توقع نجات و تسلا

پرورش جان بیش از 80 نفر را از مرگ حتمی نجات داده و بی ادعا بر زمین خدا قدم می گذارد، در آب ها غوطه ور می شود؛ اما در مقابل مسئولان ومدیرانی هستند که بی محابا در بیت المال غرق می شوند و با غرور پای خویش را بر گلیم حق وحقوق مردم دراز می کنند.. .

به گزارش شاهو خبر؛ "بهمن پرورش" غواص و غریق نجات کرمانشاهی بار دیگر با یافتن اجساد قربانیان غرق شده در آب ها نشان داد که در هر گونه آبی می تواند با چشم های تیزبین غریق را نشانه رفته و با کمترین زمان وی را از آن بیرون کشد.

پرورش که به علت غواصی در انواع آب های شور و شیرین، دریاچه ها، نهرهای مختلف و نجات دهها نفر از غرق شدن و بیرون کشیدن صدها بدن بی جان از عمق آب های تاریک و روشن به "جادوگر آب های ایران" ملقب گشته است، در یک شب هم در کامیاران به دنبال جسد غریق می گشت و هم در شهرسرپل ذهاب بدن بی جانی را از آب بیرون کشید تا رکورد تازه ایی از خود به جای گذارد.

در پی غرق شدن جوانی در آب های "سد زیویه" کامیاران، باز به مانند همیشه از بهمن پرورش استمداد شد و وی با هزینه خود و در کمترین زمان در روستای زیویه واقع در 20کیلومتری جاده کامیاران به مریوان حاضر شد.

در ظلمت ظن انگیز شب های دامنه کوهستان شاهو، یک ساعت مانده به نیمه شب، پرورش با دریافت نشانی محل غرق شدن جوان کامیارانی به آب لجن گونه سد زد و ساعاتی متمادی در تاریکی شب و آب دریاچه سد به علت خطای دید خانواده غریق درباره محل غرق شدن نتوانست جسد را پیدا نماید.

پرورش که ساعات متمادی و به تنهایی در ظلمت آب غوص نموده بود برای استراحت از آب دریاچه بیرون زد که به ناگاه زنگ تلفن همراه وی به صدا درآمد و آشنایی از غرق شدن جوانی کرمانشاهی در آب دریاچه "سد تنگ حمام" سرپل ذهاب خبر داد.

پرورش بلافاصله کامیاران را به سوی مقصد بعدی، "سرپل ذهاب" ترک نمود و با غواصی چندین ساعته و بدون آنکه استراحت نماید توانست در پگاه و صبحدمان بدن بی جان جوان کرمانشاهی که اتفاقا از ورزشکاران بنام رشته والیبال بود را از آب بیرون کشد.

این اعجوبه غواصی ایران با تعهدی وجدانی و درونی که به مردمان این دیار دارد با تنی خسته و رنجور اما مصمم وبا اراده به شهر کامیاران برگشته تا دوباره در پی جسد جوان غرق شده در آب های "سد زیویه" به کنکاش بپردازد که تا رسیدن وی با کمک افراد دیگری جسد این جوان از آب بیرون کشیده شد.

بهمن پرورش درباره علت غرق شدن این دو جوان اظهار داشت: علت اصلی غرق شدگی ها چه در مورد این دوفرد و چه موارد مشابه، شنا نمودن با شلوار است که بر اثرسنگینی ناشی از خیس شدن، شناگر را به عمق آب کشیده و غرق می نماید.

وی علت دیگررا شنا کردن در قسمت های عمیق دریاچه ها ذکر کرد وابراز نمود: به علت عدم امکانات شنا در کناره دریاچه های سدهای منطقه و نبود محل های خاص شنا، افراد بدون آنکه بدانند در چه عمقی به شنا می پردازند وارد آب شده و جریانات عمقی آب از علل اصلی غرق شدن محسوب می شود.

این غواص کرمانشاهی درباره هشدار به جوانان و خانواده ها گفت: به عنوان یک غواص حرفه ای که سال هاست به این حرفه مشغول و ناجی گری می کنم، تقاضا دارم هیچ گاه به اعضای خانواده خود اجازه ندهید در زمان هایی که در کنار سراب ها یا سدها هستند بی محابا به آب بزنند.

 زیرا علاوه برمواردی که ذکر شد، انواع سیم لاستیک های آتش زده، تورهای ماهیگیری و ... در زیر آب منتظر به دام انداختن شناگرانی هستند که برای یک دَم تفریح و حس خنکای آب تا ابد بی دَم و بازدَم می مانند.

بهمن پرورش بیش از 25 سال است که در انواع آب های ایران جان افراد را نجات می دهد و با بیرون کشیدن بدن های بی جان غرق شدگان به خانواده های بسیاری تسلا می بخشد، اما تا به حال هیچ ارگان و نهادی از وی حمایت نکرده است.

پرورش حتی بیمه و پشتوانه ایی ندارد واگر خدای ناکرده اتفاقی ناخوشایند برای وی پیش آید هیچ کسی جوابگوی خانواده اش نخواهد بود و به مانند بسیاری از قهرمانات این دیار و این سرزمین فراموش خواهد شد.

مسئولین  کشوری و به ویژه دو استان کرمانشاه و کردستان باید حق خود را نسبت به این قهرمان ادا نمایند، زیرا وی به هیچ وجه حتی یک ریال دستمزد، هدیه و جایزه را از خانواده های نجات یافتگان یا غرق شدگان نمی پذیرد و صرفا با هزینه خود در اقصی نقاط کشور برای همیاری حاضر می شود.

امروز"بهمن پرورش" الگوی جوانان کرمانشاه و کامیاران است، الگوی ورزشکاران کردستان است و منبع دانشی برای آتش نشانان این دیار است که از وی درس غرق شدن درنجات دیگری را بیاموزند.

بهمن پرورش جان بیش از 80 نفر را از مرگ حتمی نجات داده و بی ادعا  و بدون غرور بر زمین خدا قدم می گذارد و در آب ها غوطه ور می شود؛ اما در مقابل مسئولین ومدیرانی هستند که بی محابا در بیت المال غرق می شوند و با غرور پای خویش را بر گلیم حق وحقوق مردم دراز می کنند...؛ راستی چه کسی سره را از ناسره باز می شناسد!

انتهای پیام/فبرچسب ها :

جاودگرآبهای ایرانبهمن پرورشسدزیویهسدتنگ حمامشاهو

نظرات کاربران :

بی نام [چهارشنبه 15 مهر 1394 | 13:45] پاسخ

درود برشرف بزرگمردانی مانند آقای پرورش و ننگ بر مسئولان بی تدبیری که نمیتوانند وسایل مورد نیاز غریق نجات برای آتش نشانی کامیاران فراهم کنند تا در مواقع خطر و غرق شدن جوانان این مرزوبوم ، حداقل تن بی جان آنها را از آب بیرون بکشند. به راستی مسئولان ما با وجود 2سد گاوشان و زیویه و دریاچه جاده سنندج تا کی میخواهند تعلل کنند و باید نظاره گر مرگ چند همشهری دیگر باشند تا شاید به فکر بیافتند تا وسایل مورد نیاز غریق نجات را برای آتش نشانی فراهم کنند. برادران شورای شهر به جای ***** اموال بیت المال مقداری از *** که به جیب زدند را صرف خرید تجهیزات برای این امر کنند.

رسول [جمعه 15 آبان 1394 | 01:46] پاسخ

انصافا" ایشان شایسته بهترینهاست ولی هزاران افسوس که هیچگونه حمایتی نمیشه کمکهای امدادی ایشان بیشتر از هر سازمان امدادی ازجمله سازمانهای آتش نشانی وهلال احمر است ولی جای تعجب دارد که مسئولین ارشد استانهای غربی کوچکترین توجهی به این بزرگوار ندارد .وایشان در زمان امداد رسانی وخستگی کار با خودرو شخصی تردد میکند خدای ناکرده اگر اتفاقی براشون بیافتد مسلما" غیر قابل جبران است پس شایسته است مسئولین از خواب بیدار شود وایشان را حمایت کنند وبهترین امکانات را در اختیار ایشان قرار دهند و با استفاده از تجارب ارزنده ایشان جهت اموزش جوانان استفاده کنند آیا با وجود رودخانه ها وسدهای زیادی که در غرب کشور وجود دارد کاری مهمتر از این وجود دارد.؟؟؟؟

دلشاد عبدی [دوشنبه 9 فروردین 1395 | 01:21] پاسخ

این داستان رو من تایید میکنم ...سلام ب اقای پرورش ...واقعا ما اون شب و روز هیج ارامشی نداشتیم تا اینکه جنازه از اب کشیده شد ....

واقعا تاسف داره برای این دولت کسی ک خدمت میکنه ب مردم گم نام هست ...
کسی ک میلیارد میلیارد میخوره میشه سوپر من ...
خسته نباشی عمو بهمن..

رضا [شنبه 26 فروردین 1396 | 23:18] پاسخ

درود بر بزرگ مرد بی ادعا فرشته آبها بهمن پرورش

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website