یکشنبه 18 مرداد 1394 / 13:40|کد خبر : 32|گروه : سیاسی

چرا جنگ در عراق وسوریه تمام نمی شود!

چرا جنگ در عراق وسوریه تمام نمی شود!

رژیم صهیونیستی آشکارا وارد جنگ در سوریه شده است هراز چندگاهی مناطق مهم وراهبردی سوریه را آماج بمباران های هوائی وموشکی قرار می دهد بیش از 30بار در طول جنگ به سوریه حمله کرده است.

به گزارش شاهو خبر؛ آمریکا افغانستان را کمتر از48 ساعت اشغال کرد وارتش مجهز صدام را طی یک ماه به آهن قراضه تبدیل کرد وبغداد بدون شلیک یک گلوله تسلیم شد؛حال چگونه است که آمریکا به اضافه ناتو ودیگرحامیان منطقه ای نمی تواند داعش را از بین ببرد؟

این که آمریکا مخالف حکومت سوریه است ونمی خواهد در این کشور وارد مبارزه با داعش شودبه آن ایرادی نیست اما چرا در عراق نمی خواهد داعش را از بین ببرد؟ آیا نمی توان نتیجه گرفت آمریکا با ایجا جنگ فرسایشی در منطقه ای که جبهه مقاومت به قدرت خوبی برای مقابله با صهیونیست ها دست یافته بود به حیات داعش ادامه می دهد؟

حدود 4سال تمام است ملت مظلوم سوریه درآتش جنگی به سر می برند که بانی اصلی آن لابی صهیونیست مسیحی است هرچند کشورهایی نظیر ترکیه ،قطر،عربستان ودرمجموع حکام سازش کار عرب در این جنگ انواع جنایت ها را علیه این ملت مظلوم مرتکب شده اند.

تا این لحظه صدها هزار نفر جان باخته اند وصدها هزار نفردیگر مجروح وبسیاری ازآنها برای همیشه زمین گیر ومیلیون ها نفردیگر آواره دیگر بلاد شده انداکثر شهرهای سوریه تخریب شده اند ودهها سال طول می کشد که بازسازی گردند ارتش منظم وکلاسیک سوریه که هدف اصلی آن مقابله با تهدیدات روز افزون صهیونیست هابود به مرز نابودی رسیده است قدرت موشکی این کشور به همراه نیروی هوائی قدرتمندش به درحال از بین رفتن است.

آن سوتر کشور عراق است که هنوز کمرش را از زیر جنایات صدام معدوم راست نکرده است ارتش آمریکا در دو جنگ خلیج فارس تمامی زیربناهای این کشور را نابود ومیلیون ها انسان بی گناه را شهید ،مجروح وآواره کرد درحالی که می رفت دردهایش را مداوا کند به ناگاه بیش از نیمی ازآن به تصرف داعش درآمد بمب گذاری های انتحاری باعث شده است روزانه صدها نفر به جمع قربانیان اضافه شود در دو حمله برق آسای داعش بیش از 15لشکر این کشور متلاشی شد وداعش توانست مقادیر قابل توجهی اسلحه سنگین به دست آورد وتنها در یک جنایت بیش از1700دانشجوی ارتش عراق را در پایگاه هوائی اسپایکر ناجوانمردانه قتل عام کرد.

در ادامه داعش به مناطق کردنشین عراق وسوریه هم رحم نکرد وتا این لحظه هزاران جوان رشید از پیشمرگان دلاور به همراه دیگر اهالی مناطق کردنشین به شهادت رسیده اند ومی توان گفت قئم ایزدی ها در یک نسل کشی وجنایت جنگی به صورت کامل از بین رفته است.

حمله عراق به کویت

آمریکا در حرکتی به ظاهر انسانی در دفاع از ملت کویت که مورد تجاوز صدام ملعون قرارگرفته بودند وارد جنگ اول خلیج فارس شد وصدها هزار نفر از ارتش وملت عراق را قتل عام کرد ودر این راستا بیشتر کشورهای عضو سازمان ملل از این حرکت به ظاهر انسانی آمریکا حمایت کردند وبعضا نیرو اعزام کردند.

اگر این حرکت آمریکا را واقعا دفاع از ملت کویت بدانیم چرا آمریکا راضی نیست همین کار را در حمایت از ملت مظلوم عراق وسوریه انجام دهد؟ اگر صدام به ظاهر حکومتی رسمی داشت واز آن طرف اختلافات مرزی با کویت داشته وهمچنان این اختلافات پابرجاست داعش چه بهانه ای دارد که این گونه در منطقه ترکتازی کند وهرروز صدها انسان بی گناه را قربانی مطامع نامشروع خود گرداند؟

آیا واقعا داعش گروهی مستقل ودلسوزمسلمانان است؟

هرکس به این سوال جواب مثبت دهد باید او را روانه تیمارستان نمود چرا که اگر داعش حامی اسلام باشد صهیونیست ها نیز حامی ملت مظلوم فلسطین خواهند بود.

داعش مهره صهیونیست ها

در این که داعش عامل سرسپرده صهیونیست ها ست شکی نیست وبرای این ادعا ادله فراوانی موجود است که به چرا جنگ سوریه در اردن اتفاق نیفتاد؟

یکی از دلایل مستند این است که چرا داعش به جای حمله به سوریه به اردن حمله نکرد؟اگر بپذیریم هدف داعش در نهایت جنگ علیه صهیونیست هاست بهترین منطقه برای تقابل با صهیونیست ها کشور اردن است چرا که تنها کشوری که با مناطق خودگردان مرز مشترک دارد اردن است واتفاقا مرزهایش هم بسیار طولانی است ومی توان از طریق اردن فلسطینی های ساکن مناطق اشغالی را تسلیح نمود همان کاری که ایران در غزه نمود وادامه آن را در کرانه باختری در دستورکار قرارداده است.

از آن سو اردن متحد صهیونیست ها وآمریکاست پس اگر قرار است داعش هوادران صهیونیست ها را از بین ببرد اردن بهترین گزینه است چون حکام این کشوردر برقراری ارتباط با صهیونیست ها گوی سبقت را ،از دیگر کشورهای عربی ربوده اندودر این طرف قضیه سوریه تنها کشور جبهه مقاومت است که همچنان در این جبهه به اضافه حزب الله لبنان علیه صهیونیست ها ایستاده اند ودر میان کشورهای غیرعرب تنها ایران است که از این تفکرحمایت می کند.

انهدام ارتش های عراق وسوریه

از دیگر دلایل آمریکائی بودن داعش این است که این گروه جنایتکار هدف اصلی خود را انهدام ارتش های عراق وسوریه تعریف کرده ودر این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

اگر قرار است داعش بعد از تصرف عراق وسوریه علیه صهیونیست ها وارد جنگ شود آیا ارتش های این دو کشور بهترین سرمایه برای این جنگ نخواهد بود؟ با همین موضوع به ظاهر روشن می توان عمق صهیونیستی بودن داعش را تشخیص داد صهیونیست ها برای آرامش وتصرف سایر نوحای فلسطینی نشین به این موضوع نیاز مبرم دارد که کشورهای خط مقاومت از نظر نظامی در ضعیف ترین حالت خود باشند تا فردا روز کشوری نتواند علیه آنها وارد جنگ شود وداعش توانسته است این وظیفه را به خوبی برای این رژیم نامشروع انجام دهد.

حمله به حزب الله

برتمامی جهان عیان گشته است که درجهان عرب یگانه دشمن صهیونیست ها سید حسن نصرالله ونیروهای مخلص حزب الله است جوانمردانی که برای اولین بار درتاریخ جنگ های اعراب واسرائیل تل آویو وحیفا را به لرزه درآوردند وصدها صهیویست را درجنگ 33روزه راهی جهنم کردند.

چرا داعش باید در ادامه جنایت هایش به کشور لبنان حمله کند آن هم نه تمام لبنان بلکه مناطقی که شیعه نشین وتحت تصرف حزب الله است آیا اگر قرار است داعش حکومت خود را در بلاد اسلام بگستراند چرا به دیگر مماطق لبنان حمله نمی کند؟ چرا جریان 14 مارس را مورد حمله قرار نمی دهد؟ حداقل برای تمام مسلمانان آشکار گردیده است که آقای سعد حریری خود مهره صهیونیست هاست پس اگر قرار است داعش هواداران صهیونیست ها را از بین ببرد باید لوله تفنگ خود را به سمت شمال لبنان می چرخانید نه جنوب لبنان وآن هم علیه مخلص ترین انسان هایی که قصد دارند قدس شریف را آزاد کنند.

تنفر از ایران

اگر داعش قصد مبارزه با استکبار جهانی را دارد باید ابتدا با کشوری به نام جمهوری اسلامی ایران وارد مذاکره می شد چون ایرانی ها قسم خورده اند که صهیونیست ها را از نقشه جهان حذف کنند اما می بینیم همه چیزعکس است وتنفری که داعشی ها از ایرانی ها دارند حتی از کفار صدراسلام ندارند به وضوح می بنیم هرکجا مورد احترام ایرانی هاست را نابود می کنند آیا نمی توان به وضوح گفت داعش را صهیونیست ها ساخته اند.

عدم مبارزه قاطع با داعش توسط جهان غرب

همانگونه که در ابتدا گفته شد آمریکائی ها در کمتراز48ساعت افغانستان را اشغال کرد وزبده ترین ارتش نامنظم جهان یعنی طالبان والقاعده را نابودکرددرحالی که جغرافیای افغانستان به گونه ای است که ارتش سرخ شوروی هیچ گاه نتوانست بسیاری از مناطق این کشور را طی دودهه جنگ اشغال کندنمونه ان کوههای ترابورا است که حتی آمریکا نتوانست ان را اشغال کند وتنهابه حملات موشکی اکتفا کرداین در حالی است که عراق وسوریه از داشتن چنین مناطقی محروم است ووسعت 80درصدی عراق وسوریه دشت های لم یزرع است وبه راحتی داعش درانها قابل شکار است اما چرا آمریکائی ها اراده ای برای ازبین بردن داعش ندارند؟

کاملا واضح است که آمریکا نه تنها مخالف داش نیست بلکه تمامی برنامه ها ونقشه های عملیاتی داعش در تل آویو طرح ریزی وبرای اجرا به اتاق جنگ داعش سپرده می شود.

صهیونیست ها وحمایت آشکار از داعش

رژیم صهیونیستی آشکارا وارد جنگ در سوریه شده است هراز چندگاهی مناطق مهم وراهبردی سوریه را آماج بمباران های هوائی وموشکی قرار می دهد بیش از 30بار در طول جنگ به سوریه حمله کرده است وبا نظارت ماهواره های جاسوسی هرگاه سوریه خواسته است عملیات سرنوشت ساطی را شروع کند موضوع را به داعشی ها گزارش داده است واز همه مهمتر تمامی مجروحان داعش در جبهه های جنوبی به اضافه مجروحین النصره ودیگر تروریست ها را دربیمارستان های خود مداوا کرده است وحتی نخست وزیر رژیم صهیونیستی رسما از این زخمی ها عیادت کرده است وبه قول معروف حرفی برای گفتن باقی نگذاشته است.

در مجموع باید این گونه نتیجه گیری نمود،جهان استکبار نه تنها داعشی ها را نمی خواهد بکه خواهان نابودی آنها نیز هست اما در یک برنامه ریزی دقیق ابتدا در حال نابودی زیربناهای کشورهای حامی مقاومت بوده از اقتصاد گرفته تا صنعت از کشاورزی گرفته تا ارتش های این کشورها واتفاقا درست هم برنامه ریز نموده است چرا که اگر آمریکا خود مستقیم وارد جنگ با جبهه مقاومت می شد قطعا مورد حمایت هیچ کشوری قرارنمی گرفت واز آن سو در آن جنگ هزاران کشته می داد پس کناری ایستاده است وخوب تماشا می کندوداعشی ها را چون آدمک های فوتبال دستی در دست گرفته وهرگونه بخواهدآنها را بازی می دهدوهزاز چندگاهی گلی هم به خودی می زندتا افکار جهانیان را معطوف این نقطه گرداند که آمریکا درجنگ با تروریسم داعش مصمم است اما وعده خدااین است که صابران را یاری می کند وپیروز این جنگ نابرابر وخائنانه به خواست خدا ملت های مظلوم منطقه خواهند بود.

نویسنده: مجتبی باجلانی کامیارانی

انتهای پیام/فبرچسب ها :

داعشعراق و شامجنگ خاورمیانه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website