سه شنبه 24 اسفند 1395 / 13:19|کد خبر : 2884|گروه : ورزشی

عقاب های شاهو در البرز آشیان کردند/

صعود زمستانه گروه کوهنوردی شاهو به قله دماوند

صعود زمستانه گروه کوهنوردی شاهو به قله دماوند

اعضای تیم پس از طی مسیرهای آبشار یخی و تپه گوگردی با دیدن مناظر زیبا وکوه های سفید رنگ اطراف بالاخره پیشانی سفید رنگ وگوگردی بام ایران را درآغوش گرفتند.

به گزارش شاهوخبر؛ در ادامه فعالیت های گروه کوهنوردی شاهوی کامیاران، کوهنوردان این گروه توانستند اولین صعود زمستانی را به قله دماوند انجام دهند.

براساس اعلام سخنگوی این گروه، بنا تصمیم وبرنامه ریزی قبلی سرپرست واعضای گروه مبنی بر اجرای صعود زمستانی قله دماوند روز چهارشنبه 18 اسفندماه، ساعت 18 به سوی تهران و شهر دماوند حرکت کرده و ساعت 4صبح پنجشنبه به قرارگاه فدراسیون کوهنوردی پلور رسیدند.

برنامه روز پنجشنبه راس ساعت 7 صبح با 2 خودرو کرایه ای از قرارگاه عملا شروع شد و پس از طی مسافتی به دو راهی معدن رسیده و از آنجا عملیات با سرقدمی آقای حاتم علیمحمدی به سوی گوسفند سرا با امیدواری و در صفی منظم ومرتب شروع شد .

پس از 2 ساعت راهپیمایی و برف کوبی به گوسفند سرا رسیده و با اندکی استراحت به سوی بارگاه سوم حرکت کردیم؛ در میانه راه بنا به تصمیم سرپرست برنامه آقای لایق رحمانی، مبنی بر صرف نهار اتراق نموده و با توجه به دانش شرایط نامساعد جوی در بعد ازظهر، سریعا عازم بارگاه سوم شده و بدون فوت وقت به مسیر ادامه داده و ساعت 16 بارش برف و وزش باد و سرما شروع شد.

اعضای صعود کننده با قدرت تمام و تحمل سختی راه و شرایط نامساعد هوا، ساعت 17 به بارگاه سوم رسیده و پای بر پله های آهنی و سرد بارگاه گذاشته و به استراحت پرداختند.

پس از کمی استراحت و صرف شام و شرکت در جلسه مشورتی، سرپرست برای برنامه ریزی صعود فردا هرکدام به جایگاه خود رفته و با امید و دلواپسی صعود فردا به خواب رفتند.

روزجمعه 20 اسفندما، با توجه به وزش باد و سرمای آن ساعت، حرکت گروه در ساعت 7 صبح اعلام واعضا با آمادگی کامل به سوی قله حرکت کردند.

بنا به اطلاعات به دست آماده از وضعیت جسمانی افراد، سرپرست گروه 6  نفر آماده را برای صعود انتخاب نموده و2 نفر بعدی در بارگاه استراحت نمودند.

اعضای تیم پس از طی مسیرهای آبشار یخی و تپه گوگردی و ... ،با دیدن مناظر زیبا وکوه های سفید رنگ اطراف مثل قله توچال و....، راس ساعت 14پس از 7 ساعت مبارزه بالاخره پیشانی سفید رنگ وگوگردی بام ایران قله دماوند را درآغوش گرفته و به آن بوسه زدند.

پس از سکوت یک دقیقه ای به مناسبت ادای احترام چهلمین روز درگذشت  پدر سرپرست برنامه آقای لایق رحمانی وگرفتن چند قطعه عکس یادگاری به سوی بارگاه سوم راهی شدند.

با استفاده از تجربه سرپرست گروه آقای هوشنگ اسدی مسیر برگشت شن اسکی های موجود انتخاب شد وتیم راس ساعت 17 به سلامتی به بارگاه رسید.

با توجه به خستگی اعضای تیم و تامین امنیت جانی آنان تصمیم گرفته شد، شب همان روز در بارگاه سوم استراحت و فردا به سوی قرارگاه پلور حرکت شود.

پس از استراحت شبانه، اعضای گروه روز شنبه با شادابی کامل به سوی قرارگاه پلور حرکت کرده وساعت 12پس از اعلام پایان برنامه توسط سرپرست گروه وگرفتن عکس یادگاری، به سوی کامیاران راهی شدند.

گروه کوهنوردی شاهو از همکاری هاشمی کارشناس هواشناسی فدراسیون کوهنوردی ایران و فریبرز گرگانی عضو گروه کوهنوردی زاگرس کامیاران به خاطر پیگیری های مکرر و اعلام وضیت هوا قدردانی می کند.

در پایان اسامی کوهنوردان حاضر در صعود به قله دماوند در روزهای پایانی زمستان سال 1395 می آید:

سرپرست برنامه :لایق رحمانی

افراد شرکت کننده عبارت بودند از:

1-هوشنگ اسدی سرپرست گروه

2-لایق رحمانی سرپرست برنامه

3-آرش کلانتری عکاس ومشاور

4-پوریا ابراهیمی مسئول فنی

5-بهنام تفکری تدارکات

6-اسکندر مرادی بهداشت

7-ولی ابراهیمی تدارکات وامور نقلیه

8-حاتم علیمحمدی مهمان

تصاویر مربوط به این صعود در بخش گالری تصاویر شاهوخبر و همچنین در لینک مستقیم آمده است.

با تشکر از خانم پرشنگ خاطری برای ارسال گزارش و تصاویر

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/SAazrNبرچسب ها :

گروه کوهنوردی شاهوکامیارانصعود به قله دماوندزمستان در دماوندصعود به قلهکوهنوردان کردستانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website