چهارشنبه 11 اسفند 1395 / 12:48|کد خبر : 2837|گروه : اجتماعی

امام جمعه اهل تشیع کامیاران درگفت وگو با شاهوخبر تشریح کرد:

لزوم تأسی به حضرت فاطمه زهرا برای کسب معرفت/ احترام پیامبر نسبت به فاطمه تکریمی الهی بوده است

لزوم تأسی به حضرت فاطمه زهرا برای کسب معرفت/ احترام پیامبر نسبت به فاطمه تکریمی الهی بوده است

حجت الاسلام علیمحمدی گفت: توانایی دینی و علمی حضرت زهرا نشان می دهد که زن در آیین اسلام می تواند به مقامات بالای تقوا، زهد، ایمان و علم برسد؛ در جامعه اسلامی تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و همه با تقوا و پرهیزگاری سنجیده می شوند.

به گزارش شاهوخبر؛ امام جمعه کامیاران حضرت فاطمه زهرا(ع) را برترین و بهترین الگوی زنان از لحاظ تقوا، پرهیزگاری، شجاعت، بصیرت و دانائی دانست و بر لزوم تاسی به ایشان برای کسب معرفت و ایمان تاکید کرد.

حجت الاسلام علی اشرف علیمحمدی ظهر امروز ودر آستانه سوم جمادی الثانی در گفت وگو با خبرنگار درباره شان و شخصیت حضرت فاطمه زهرا عنوان داشت: بیانات و روایاتی که از پیامبر اکرم(ص) در وصف حضرت زهرا آمده است، احترام ایشان را نزد نبی اکرم به خوبی نشان می دهد.

وی اضافه کرد: زمانی که حضرت زهرا بر پیامبر وارد می شد، آن حضرت 4رفتار زیبنده درمقابل ایشان انجام می دادند؛ ابتدا بر می خاستند، با احترام باایشان احوالپرسی کرده و فاطمه زهرا را در جای خود می نشاند و سپس دستانشان را می بوسیدند.

امام جمعه اهل تشیع کامیاران به جایگاه ویژه حضرت فاطمه نزد خداوند اشاره کرد و ابراز نمود: این احترام و تکریم پیامبر در نزد خداوند دارای جایگاه ویژه ای است؛ زیرا که رفتار پیامبران الهی بوده و از روی احساس روی نداده است؛ پس احترام پیامبر نسبت به فاطمه زهرا تکریمی الهی بوده است.

حجت الاسلام علیمحمدی تشریح کرد: همین احترام الهی باعث شد که بعد از وفات پیامبرتا زمان شهادت حضرت فاطمه زهرا، جبرئیل  دائما و مکرر نزد آن حضرت آید و با او درباره آینده و بسیاری موارد دیگر سخن بگوید که تمام این سخنان توسط حضرت علی(ع) انشا شده و به عنوان مصحف فاطمه گزارش شده است.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو، حضرت فاطمه را الگویی بصیر نام برد و بیان داشت: جایگاه حضرت زهرا نزد علمای اسلام و مسلمانان بسیار بالا است و ایشان بهترین الگو برای زنان هستند.

امام جمعه کامیاران افزود:توانایی دینی و علمی حضرت زهرا نشان می دهد که زن در آیین اسلام می تواند به مقامات بالای تقوا، زهد، ایمان و علم برسد؛ در جامعه اسلامی تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و همه با تقوا و پرهیزگاری سنجیده می شوند.

حجت الاسلام علیمحمدی در پایان این گفت وگو ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه، از زنان و دختران جامعه اسلامی خواست که با تاسی به رفتار، گفتار، منش و توانایی های علمی حضرت زهرا، ایشان را الگوی برتر در همه امور قرار دهند.

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/49GGTL

  برچسب ها :

زنان و دختران جامعه اسلامیتوانایی دینی و علمی حضرت زهرامصحف فاطمهایمان و علمامام جمعه اهل تشیع کامیاران

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website