شنبه 7 اسفند 1395 / 12:43|کد خبر : 2819|گروه : کردستان

علوی در نشست جبهه مردمی انقلاب اسلامی کُردستان مطرح کرد:

روحانی قبول دارد که رأی مردم کُردستان را از دست داده است

روحانی قبول دارد که رأی مردم کُردستان را از دست داده است

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس گفت: یک جوان بیکار در کُردستان ممکن است هر گرایشی به سمتش بیاید تا او را تحریک کند.

به گزارش شاهوخبر؛ سید احسن علوی در نشست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان کردستان که در دانشکده ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج برگزار شد، عنوان کرد: خدا را شکر که 38 سال از عمر انقلاب گذشت و از حوادث زیادی عبور کرد.

وی افزود: انقلاب سلامی برای اداره جامعه در مقابل رفتارهای سیاسی اجتماعی لیبرال دموکراسی قرار گرفت و گفتمان جدیدی را رونمایی کرد و بنابراین برای تحقق اعتقاد به جهانی شدن باید با گفتمان‌های دیگر را با گفتمان انقلاب اسلامی منطبق کرد.

 

*گفتمان انقلاب اسلامی متکی بر خرد جمعی و تعقل است

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی متکی بر خرد جمعی، تعقل، استکبارستیزی بوده و خود این گفتمان نیز متکی بر اصولی مانند خدامحوری، کرامت انسانی، اصل قانون، آزادی و عدالت و ... است.

او تصریح کرد: این اصول نیازمند الزامات و مراعات‌هایی است که شامل اتحاد و یکپارچگی و همبستگی بوده تا بتوان گفتمان انقلاب اسلامی را جهانی کرد و اگر این اتحاد نباشد به سرنوشت کشورهایی مانند عراق، سوریه، افغانستان و ... دچار خواهیم شد.

علوی بیان کرد: اگر روزی امپراطور روم در مقابل حکومت داریوش زانو می‌زند و مجسمه آن را بر سینه صخره‌ها حکاکی می کنند نشان از عظمت ایران دارد.

وی اظهار داشت: امروز جهان باید در مقابل اقتدار جمهوری اسلامی و مدیریت هوشمندانه رهبر انقلاب زانوی ادب بزند. این اقتدار از دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی است و با همه جنگ‌ها و درگیری‌هایی که در منطقه اتفاق می‌افتد ایران در میان این آتش یک جزیره امن است.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: زمانی وزیر دفاع اسرائیل می‌گفت دیگر انرژی هسته‌ای ایران برای ما مهم نیست چون ما گداخت هسته‌ای داریم و در کنار آن هم داعش را ایجاد کردیم تا با 24 کشور عربی در تعارض باشد تا خاورمیانه را به آتش بکشد. هرچند که بخشی از این خیانت و نقشه شوم عملی شد و سوریه را به ویرانه تبدیل کردند اما باز ایران در اوج اقتدار در منطقه رهبری می‌کند و نقش تأثیرگذار دارد.

او ادامه داد: کشور قدرتمندی مانند ترکیه که زمان قطبی گردشگری و توریست‌پذیر بود و درآمد حاصل از این ظرفیت معادل فروش نفت ایران بود اکنون امنیت ندارد و هر روز در آن انفجاری اتفاق می‌افتد.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران در بین این آتش و خون با سرافرازی از امنیت کامل برخوردار است و در مسیر توسعه حرکت می کند و رمز ماندگاری آن نیز تنها اتحاد و یکپارچگی است.

 

*دولت یکصدا در مدیریت موفق نخواهد بود؛ روحانی باید از اصوالگراها هم در مدیریت استفاده می‌کرد

وی با اشاره به برخی اختلافات داخلی، اظهار داشت: متأسفانه در داخل کشور تضاد وجود دارد، هرچند که این تضاد خوب است اما بعضی وقت‌ها به تقابل منجر می‌شود و باعث آسیب به کشور خواهد شد.

علوی اظهار داشت: چندی پیش در جلسه‌ای محرمانه عنوان کردیم که دولت باید در بطن مدیریت اجرایی از نیروهای اصولگرا هم استفاده کند تا اگر خطایی اتفاق افتاد و نتیجه‌ای حاصل نشد مردم بگویند در آن قضیه هم راست و هم چپ نقش داشته‌اند اما اکنون نیروی اجرایی کشور کاملاً اصلاح‌طلب است و این به صلاح نیست.

وی ادامه داد: این یکصدایی موجب ایجاد تقابل می‌شود. در کشوری که مدیریت اجرایی آن یکصدا باشد نتیجه مطلوب حائز نخواهد شد. اگر در مدیریت از خرد جمعی استفاده شود قطعاً نتیجه بهتری خواهد داد اما این مسئله متأسفانه در کشور ما به یک مشکل و معضل تبدیل شده است.

او عنوان کرد: من این جلسات و این جبهه انقلاب اسلامی را به فال نیک می‌گیریم و معتقدم که باید گاهی وقت‌ها در مدیریت اجرایی باید از خود بگذریم و به دیگران هم برسیم.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انقلاب ما و گفتمان انقلاب اسلامی متکی بر مصلحت و اجتهاد است، یعنی انقلابی که بر اساس زمان و مکان تصمیم می‌گیرد و انعطاف دارد.

علوی تصریح کرد: ما دنبال این هستیم که کسی در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی پیروز شود که بتواند مملکت را اداره کند. این انقلاب حاصل خون هزاران شهید است. من بارها گفته‌ام برای ورود به قدم به قدم جغرافیای کردستان باید با وضو وارد شد، آن قدر این سرزمین مقدس است.

وی تصریح کرد: نباید به این زودی همه چیز را فراموش کرد و خون شهیدان را نادیده گرفت، این مملکت باید دست کسی باشد که مدیریت بلد باشد.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند رشد و توسعه در دیگر کشورهای جهان، عنوان کرد: من دو سال پیش به چین رفتم امسال باز که با یکی از وزرا به این کشور رفتیم به اندازه‌ای متحول و پیشرفته شده بود احساس کردم 35 سال پیش به این کشور سفر کرده‌ام.

وی با طرح این سوال که علت این پیشرفت چیست؟ گفت: آنها می‌خواهند کار کنند و پیشرفت داشته باشند، چون اراده دارند و همه با هم و متحد هستند. چرا ما باید همانند کره و ژاپن توسعه یافته نباشیم در حالی که صنعت خودروسازی در هرسه کشور تقریبا در یک زمان شوع شد اما اکنون ما کجا و آنها کجا!!

علوی با انتقاد از برخی اختلافات داخلی، گفت: همین اختلافات «من به این سو و او به آن سو» ما را دچار مشکل خواهد کرد. ای کاش دولت و دولت‌های آینده یک دولت چندصدایی در مدیریت تشکیل بدهند.

 

*بی‌مدیریتی آفت توسعه کردستان است

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: در همین کردستان که سرشار از معادن طلا است ما از مسؤولان خواهش کردیم که کارخانجات فرآوری آن را به خود کردستان بیاورند اما کسی گوش نمی‌کند و تمام معادن کردستان مانند طلا، سنگ سلیس، سنگ آهن و ... متأسفانه خام‌فروشی می‌شود و چون در بنیاد آن تدبیر وجود ندارد و مدیریت در آن حاکم نیست.

وی خاطرنشان کرد: مرز، بازارچه‌های مرزی، معادن، نیروی انسانی جوان و مستعد و این همه نزولات آسمانی فروان همه و همه برای کردستان پتانسیل و ظرفیت محسوب می‌شوند که اگر درست مدیریت شود کردستان به جای سالانه 240 میلیارد تومان 500 میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

علوی تأکید کرد: کسی می‌تواند این ایده‌ها رابه پدیده تبدیل کند که مدیریت داشته باشد و کاربلد باشد.

 

*من نمی‌دانم در خصوص وضعیت کولبران به چه کسی باید شکایت کرد؟

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تأمین معیشت کولبرها در مناطق کردنشین، ادامه داد: من مانده‌ام که اگر کولبرها زیر برف مدفون می‌شوند به چه کسی باید شکایت کرد؟ چون مشخص نیست رسیدگی به این موضوع وظیفه کیست؟!

او تصریح کرد: وزیر کشور به کردستان می‌آید و به جای اینکه شورای تأمین تشکیل دهد در مورد اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کند و وزیر اقتصاد و دارایی در شهری دیگر به جای اقتصاد از چیزی غیرمرتبط سخن می گوید.

علوی خاطرنشان کرد: من قصد تخریب کسی را ندارم و نباید هم آدم‌های بزرگ را تخریب کرد اما این‌ها درد است و باید گفته شود.

 

*نباید کارهای بزرگ را به آدم‌های کوچک و کارهای کوچک را به آدم‌های بزرگ سپرد

او ادامه داد: اسکندر مقدونی وقتی ایران را تصرف کرد و دید که همه ایرانیان فاضل و ادیب هستند به ارسطو نامه‌ای نوشت که کارش در ایران سخت شده و او را راهنمایی کند، ارسطو در جواب برای او نوشت کارهای بزرگ را به آدم های‌کوچک و کارهای کوچک را به آدم‌های بزرگ بسپارد چون در این صورت همه آدم‌های بزرگ از انجام دادن کارهای کوچک عارشان می‌آید و هم آدم‌های کوچک نمی‌توانند کارهای بزرگ را انجام دهند و نباید امروز اجازه داد که این موضوعنیز در ایران کنونی اتفاق بیفتد.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت توسعه، اقتصاد و اشتغال در کردستان و وابستگی آن به سرمایه‌گذاری، گفت: سرمایه‌گذاری در کردستان به یک داستان طویل تبدیل شده است و انصافاً هم استاندار و هم نهادهای امنیتی از این موضوع ناراحت هستند اما مشکل اینجاست که کارشناسان غیرکارشناس در بدنه ادارات استان برای این افراد مانع‌تراشی می‌کنند و از سرمایه‌گذاران سوالات بی‌پایه و منطق می‌پرسند. از او سوال می‌کنند که این ثروت را از کجا آورده است. یکی از سرمایه‌گذاران دراین رابطه به من می‌خندید!

وی افزود: نباید نسبت به سرمایه‌گذارن نگاه‌‌ها سخت‌گیرانه و بسته باشد که در این صورت استان توسعه نخواهد یافت و در مجموع کشور هم توسعه نمی‌یابد.

 

*روحانی رأی انتخابات 96 را در کردستان از دست داد؛ خودش هم قبول دارد

علوی با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در استان کردستان، عنوان کرد: در مجلس به آقای روحانی گفتم ما نگران شماییم، گفت؛ چرا؟ گفتم چون شما کردستان را برای انتخابات 96 از دست دادید، خدا گواه است که دوبار سرش را بلند کرد و حرفم را تأیید کرد.

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: کردستان یک نقطه عطف و یک فرصت خوب برای توسعه کشور است و در جای خود نیز می‌تواند برای کشور پاشنه آشیل هم باشد.

او در سخنانی انتقادآمیز گفت: اگر جوان بیکاری در اصفهان و آذربایجان غربی باشد هیچگاه داعش و گروهک‌ها به سراغ او نمی‌روند تا او را به ملحق شدن به خود تحریک کنند اما یک جوان بیکار در کردستان ممکن است هر گرایشی به سمتش بیاید تا او را تحریک کند.

 

*جبهه مردمی انقلاب اسلامی متعلق به اصول‌گرا و اصلاح‌طلب است

علوی در ادامه اظهار داشت: چند روز پیش یکی از دوستان اصلاح‌طلب در کردستان پیش من آمد و گفت؛ فلانی ما به این نتیجه رسیده‌ایم که یک جلسه با شما داشته باشیم که در جواب گفتم؛ آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟! دیگر دیر شده اما اگر جلسه برای روند توسعه و استان است اشکالی ندارد.

وی افزود: از مسؤولان جبهه مردمی انقلاب اسلامی کردستان هم انتظار دارم از اصلاح‌طلبان استان در جلساتشان دعوت کنند چون این جبهه برای کسی محدودیت ندارد.

 

*تملق نمی‌کنم و معتقدم که باید در خط رهبری بود

نماینده کامیاران، سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قصد تملق و چاپلوسی ندارم و معتقدم که باید در خط رهبری بود و به این گفته ایمان دارم.

علوی تصریح کرد: وقتی مقام معظم رهبری در مورد وحدت و سران اهل سنت صحبت می‌کنند کدام عقل سلیمی نباید سرباز ایشان باشد و در مقابل وی زانوی ادب نزند.

وی در پایان گفت: جبهه مردمی انقلاب اسلامی باید فراجناحی باشد و برای عاقبت و فرجام مملکت تشکیل شود تا کشور را در مسیر توسعه و تعالی هدایت کند./ کوردتودی

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/Wssd8Mبرچسب ها :

جبهه مردمی انقلاب اسلامیوحدتنماینده کامیارانسنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامیجوان بیکار کردستانیداعش

نظرات کاربران :

محسن [یکشنبه 8 اسفند 1395 | 07:31] پاسخ

یکی از عوامل موفقیت دولت می تواند یک دست بودن تفکرات در آن باشد و این در حالی است که در دولت روحانی برعکس عمل شده است و آقای علوی در این خصوص کاملا اشتباه می کنند چرا که نمونه های زیادی هستند که در عالی ترین سطح تا پایین ترین سطح اجرایی نه تنها تفکر اصلاح طلبی ندارند بلکه اصولگرا هم هستند.
من از آقای علوی می پرسم وزیر کشور و نجار معاون ایشان آیا اصولگرا نیستند در همین استان خودمان آیا آقایان زندیه فرماندار بیجار ، توان فرماندار دیواندره و شفیعی فرماندار مریوان مگه اصولگرا نیستند.
باز هم موارد زیادی از این قبیل است که می تواند مهمترین علل ضعف دولت یازدهم هم باشد.
کاش دولت یازدهم کلا نیروهای غیر همسو را پاکسازی می کرد.

الک [دوشنبه 23 اسفند 1395 | 16:12]

داشی محسن شما که این همه آمار داری چرا بیکار نشستی و اقدامی نمیکنی؟!شما که همسو هستی و دستت میرود کاری بکن.لااقل که میتونی فرماندار یا مدیر کل بشو.الان که دیگه تخصص و سابقه لازم نیست فقط همسو باشی کافیه

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website