شنبه 7 اسفند 1395 / 10:06|کد خبر : 2817|گروه : اجتماعی

قابل توجه نمایندگان مجلس؛

کامیاران در فهرست مناطق محروم یا کمترتوسعه یافته قرار ندارد

کامیاران در فهرست مناطق محروم یا کمترتوسعه یافته قرار ندارد

با نگاهی به این فهرست دوگانگی توسعه یافتگی و نیافتگی را در می یابیم که علاوه بر اینکه تعادل شاخص های موجود را برهم می زند، امیدهای توجه به کامیاران را نیز کمتر از همیشه نشان می دهد.

شاهوخبر؛ اخیرا هرکدام از ما از طریق رسانه ها یا نشست های دورهمی زمزمه افزایش چند درصدی سقف حقوق پرسنل دستگاه های اداری مناطق مرزی و محروم را شنیده ایم؛ این که رقم احتمالی افزایش حقوق های پیش بینی شده این دستگاه ها چند درصد خواهد بود موضوع مورد بحث ما نیست. آنچه که اهمیت دارد، توجه به شاخص هایی است که یک منطقه را محروم و کمتر توسعه یافته می پندارد و منطقه ای دیگر را توسعه یافته تعریف می کند.

اصولا ایده آل هر شهروندی پیشرفت، پویایی و حیات روبه رشد جامعه ای که در آن زندگی می کند می باشد،  اما در جغرافیای ما سوای ایده آل های دست نیافتنی، گستره عدم توسعه یافتگی است که سال ها گریبانگیر استان کردستان بوده و به نوعی نیز برند واضحی شده است که با وجود کوچ کارگران فصلی به دیگر شهرهای ایران، فقر و بیکاری را در خارج از استان به روز کرده است. -پارادوکس کار و توسعه یافتگی-.

بهرحال آنچه این روزها مبرهن است توجه به اصلاح تبصره ایست که با رای اکثریت نمایندگان مجلس جهت برون رفت از اولویت های مورد نیاز زندگی کارکنان مناطق محروم، مورد توافق اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است، جای بس خوشحالی است که با وجود تنگناهای گوناگونی که گریبانگیر کشورمان شده است روزنه های توجه قابل تحسین و امیدوارکننده به مناطق محروم نوید صلابت آینده را برای کارکنان این مناطق گزارش می دهد.

اما در این میان، با توجه به شاخص های قابل لمس ونه تعریف شده، امری طبیعی است که فرزندان کامیاران نیز باید از این مجوز افزایش حقوق و دستمزد بهره ای  داشته باشند، نه اینکه به مانند تمامی مشکلات موجود، از رای نمایندگان مجلس بی مهری دریافت کنند.

با نگاهی به فهرست مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و عدم حضور شهرستان کامیاران در این لیست، دوگانگی توسعه یافتگی و نیافتگی را در می یابیم که علاوه بر اینکه تعادل شاخص های موجود را برهم می زند،  بلکه امیدهای توجه به کامیاران را نیز کمتر از همیشه نشان می دهد؛ با ذکر این نکته که در لیست مناطق کمتر توسعه یافته یا توسعه نیافته کردستان  شهرستان های بانه، بیجار، دهگلان، دیواندره، سروآباد، سقز و مریوان قرار دارد، اما نامی از کامیاران برده نشده است.

بنابراین امیدواریم نمایندگان مجلس و مدیران استانی با نگاهی نو، توجه خویش را به شهرستان کامیاران معطوف نمایند، بلکه قلمی شیواتر از گذشته بر عملکرد صحیح خود جهت تداوم و ماندگاری خدمتی دلسوزانه را به رزومه خود بیفزایند.

نویسنده : حشمت قربانی

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/w9MoqOبرچسب ها :

مناطق کمتر توسعه یافتهحیات روبه رشد جامعهزندگی کارکنان مناطق محرومفرزندان کامیارانافزایش حقوق

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website