یکشنبه 28 آذر 1395 / 11:16|کد خبر : 2545|گروه : اجتماعی

افزایش مرگ و میر جاده ای و بی تفاوتی مسئولین کُردستانی/

قیمتی به اندازه تمام عمر شهروندان برای پنج کیلومتر جاده ساخته نشده

قیمتی به اندازه تمام عمر شهروندان برای پنج کیلومتر جاده ساخته نشده

اینک این پرسش مطرح است که به خاطر فجایع روی داده در چند روز اخیر، آیا کسی از مسئولین استان کُردستان و یا شهرستان کامیاران عذرخواهی خواهند کرد یا نه، در فکر استعفا هستند.

شاهوخبر؛ پنج کیلومتر نفرین شده...، پنج کیلومتر ترسناک...؛ پنج کیلومتری که هر از چندگاهی جوان،پیر و  کودکی را به کام خود می کشد... و امروز نیز همه چیز را ویران کرد و تعدادی از شهروندان قتل عام شدند.

اگرعمق فاجعه سوانح رانندگی این چند روزه در مسیر کامیاران به کرمانشاه به اندازه فاجعه قطارمسافربری نباشد، قطعا کمتر نیست، چرا که در این مسیر هرچند مدت به علت مشکلات ساختاری جاده، چندین کشته و زخمی برجای می گذارد؛ مشکلی ساختاری در این مسیرنهایتا تا پل رازآور که در حدود 8کیلومتر می باشد و به مراتب هزینه تبدیل آن به بزرگراه بسیار کمتر از اصلاح مسیرمواصلاتی راه آهن می باشد.

مدتی بود حال نقد دلسوزانه را نداشتم، چونکه متهم به برخورد جناحی می شدم؛ اما این فاجعه از جنس برخوردهای جناحی نیست که بخواهیم به خاطر آن حقایق را بیان نکنیم، تنها همین جمعه و شنبه گذشته5 انسان جان خود را از دست دادند؛ تا به کی باید مادران این دیار منتظرشنیدن خبرمرگ جگرگوشه هایشان باشند و پدران شنیدن ناله های عزیزانشان راتجربه کنند؛ مگرهزینه این مسافت چه مقدار است که ارزشش ازجان انسان ها بیشتر شده است؛ آیا اشرف مخلوقات باید به خاطر یک مشت پول  بمیرد؟

جاده کامیاران به کرمانشاه از جمله مسیرهای مهم کریدور جنوب به شمال ایران می باشد و به علت ورود خودرو مسیر سنقرکلیایی با دهها روستای بزرگ و کوچک، بار ترافیک آن به شدت افزایش یافته است و از طرفی دیگر، این مسیر علاوه بر محل تردد روزانه صدها خودرو ترانزیتی، مسیر جابجائی مصالح ساختمانی و شن وماسه موردنیاز شهر کرمانشاه می باشد.

همین چند مورد کافی نیست که اهمیت مسیر و ترافیک بالای جاده بیان شود تا مسئولین امر در اندیشه اختصاص اعتباری خارج از بودجه سالانه  باشند  و طی عملیات ضربتی به مانند  ساخت خروجی کامیاران به سنندج، نسبت به چند بانده نمودن این مسیر چندکیلومتری اقدام نمایند؛ ضمن این که دو استان کردستان و کرمانشاه در این موضوع مهم دخیل بوده و سهیم هستند و طبعا حل مشکل به مراتب آسان تر می باشد، نه این که درطول چندین سال هنوز اقدم موثری صورت نگیرد.

اینک این پرسش مطرح است که به خاطر فجایع روی داده در چند روز اخیر، آیا کسی از مسئولین استان کردستان و یا شهرستان کامیاران عذرخواهی خواهند کرد یا نه، در فکر استعفا می باشند؟ آیا نمایندگان در مجلس در این خصوص کسی را مورد سوال و استیضاح قرار می دهند؟ آیا استاندار فردی یا افرادی را در این خصوص توبیخ می نماید؟

توبیخ، تنبیه، استعفا و یا استیضاح دردی را درمان نمی کند؛ پس بیاییم صادقانه مشکل را حل وفصل نماییم و این پنج کیلومتر را به بزرگراه تبدیل کنیم تا ثابت شود این مسیر نفرین شده نیست.

نویسنده: مجتبی باجلانی کامیارانی

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/bjb1ABبرچسب ها :

مسیر کامیاران به کرمانشاهجاده های کردستانسوانح رانندگیآمار کشته های تصادفات جاده ایپل رازآوراستعفای مسئولین

نظرات کاربران :

احمدی [یکشنبه 28 آذر 1395 | 14:05] پاسخ

واقعأ متاسفم که انسان ها این گونه می میرند

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website