یکشنبه 21 آذر 1395 / 09:57|کد خبر : 2515|گروه : کردستان

یادداشتی برای روحانی/

مردم کُردستان چشم به وعده انتخاباتی کدام رییس جمهور بسپارند

مردم کُردستان چشم به وعده انتخاباتی کدام رییس جمهور بسپارند

دولت قصد دارد این استان مرزی و محروم از حداقل ها را به آینه ایران تبدیل کند، از شما می پرسم این آینه از چه جنسی است؛ چون ما خیال می کنیم این آینه بوی عبرت می دهد.

به گزارش شاهوخبر؛ یادداشت زیر توسط یکی از روزنامه نگاران و خبرنگاران کامیارانی خطاب به رئیس جمهور و به بهانه سفر وزیر ارتباطات به کردستان نگاشته شده است؛ این یادداشت اگرچه در چند سایت خبری منتشر شده است، اما به علت تاکید بر مطالبات مردم در این نوشته و توجه به خواسته های مردمان این دیار در سایت تحلیلی خبری شاهوخبر به عنوان منبع اینترنتی دراین شهرستان دوباره نشر می یابد.

مردم کردستان در مرزها کوله هایی چندین برابر وزن و قد خود به دوش می کشند، آمار بالایی از مردم کردستان بسیار پایین تر از خط فقر زندگی می کنند و هنوز مردم چشم به وعده انتخاباتی رئیس جمهوری جهت تحقق و اجراء دارند.

رئیس جمهور محترم ایران، نماینده هایتان که در حدود چهار سال دوران خدمت دولت تدبیر و امید تنها یک بار در رکاب خودتان به این استان آمده بودند مدتی است با به صدا در آمدن شمارش معکوس نزدیکی به انتخابات دور بعد ریاست جمهوری نسبت به این استان پر محبت شده اند و با هر بار آمدنشان کردستان را به افتتاحیات متعددی مزین می کنند.

تلاش دولت شما برای مردم کردستان ستودنی است، اما سوال این است که تمامی این پروژه های کلانی که در روزهای پایانی این دوره ریاست جمهوری به بهره برداری رسیده اند چرا بوی انتخابات می دهند؟

چندروز پیش وزیر ارتباطات در کردستان و شهر کامیاران چند پروژه را افتتاح کرد و وعده پروژه های بیشتری را به مردم استان داد اما از شما می پرسم، مگر دم از نبود بودجه نمیزدید؟ مگر مدام در رفع هر مشکلی از مشکلات اقتصادی دولت سخن به میان نمی آوردید؟ پس امروز و در ماه های پایانی مانده به انتخابات این بودجه های کلان که وعده داده می شود از کجا سربرآورده است؟

آقای روحانی، وزیر ارتباطات دولتتان در خصوص نگاه دولت تدبیر و امید به کردستان می گوید، دولت قصد دارد این استان مرزی محروم از حداقل ها را به آینه ایران تبدیل کند، از شما می پرسم این آینه از چه جنسی است؟ چون ماخیال می کنیم این آینه بوی عبرت می دهد.

تلاش شما برای مذاکرات هسته ای قابل ستودن است، اما از شما می پرسم، مگر منابع نفت و گاز ایران چه رفاهی برای ملت ایران داشت که چشممان به دنبال رفاه حاصل از انرژی هسته ای باشد تا امروز بیاییم و شما را برای دستاوردهایتان در این حوزه بستایم؟

امروز نماینده شما مانند دیگر نمایندگان هم صنفانتان در دوره های قبلتر از شما در استان کردستان بارقه های زیادی در دل مردم کردستان روشن کرد که باز هم روح این مردم را برای کمترین تغییری به رویا پردازی واداشت، اما شما را به نگاهی گذرا به این استان دعوت می کنم تا بینید هنوز سرگرمی جوانان ما ترغیب به اعتیاد است، هنوز تحصیل کرده های ما بیکار و به زور برایشان کارگری هم پیدا می شود. هنوز تعداد زیادی از کارگران ما در سر تمامی چهار راه ها از کله سحر با بقچه ای در زیر بغل برای کمترین ها می ایستند.

هنوز مردم این استان در مرزها کوله هایی چندین برابر وزن و قد خود به دوش می کشند، هنوز آمار بالایی از مردم کردستان بسیار پایین تر از خط فقر زندگی می کنند و بسیاری هنوزهای دیگر و و از شما می پرسم چشم به وعده انتخاباتی کدام رییس جمهور بسسپاریم تا شاید فقط یکی از هر کدام از این هنوزها کاسته شود؟

کلام آخر؛ آقای روحانی، امروز من شخصیت یک روحانی را در منصب ریاست جمهوری این کشور دیده ام که شنیدن درد دل ها برایش جرم نیست، شنیدن نقدها برایش ناخوشایند نیست و با نگاه به این شخصیت جوابی برای این هنوزها هر چند در حد جمله ای باشد را از شما خواهانم.

نویسنده: ئاوات یوسفی

انتهای پیام/ل

لینک کوتاه: https://goo.gl/TwysL5برچسب ها :

مطالبات مردم کردستانپیام به رئیس جمهور روحانیوزیر ارتباطات در کامیارانآینه عبرتانتخابات ریاست جمهوری

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website