پنجشنبه 20 آبان 1395 / 12:07|کد خبر : 2401|گروه : اجتماعی

معاون فرماندارکامیاران:

احترام به حقوق شهروندی از لوازم زندگی اجتماعی و کرامت انسانی است

احترام به حقوق شهروندی از لوازم زندگی اجتماعی و کرامت انسانی است

معاون فرماندارگفت: احترام به حقوق شهروندی و عدم سلب آسایش می تواند امنیت روحی و روانی افراد را به دنبال داشته باشد.

به گزارش شاهوخبر؛ معاون فرماندارکامیاران ایجاد بسترهای لازم به منظور فراهم نمودن امنیت وآسایش شهروندان وتوجه به حقوق شهروندی درسطح شهر را یکی از لوازم حوزه اجتماعی و زندگی شهرنشینی دانست.

عطاالله فرهادی درگفت وگو با خبرنگار ما در حاشیه نشست کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی عنوان داشت: امنیت وآسایش دو فاکتور تعریف شده در علوم اجتماعی هستندکه در عمل نیز این دو مولفه نقش بسیار زیادی در کیفیت زندگی شهری وشهرنشینی دارند.

وی افزود: جامعه تشکیل یافته از افرادیست که در کنار هم زندگی روزمره را ادامه می دهند و دراین میان هر شهروندی دارای حقوقی فردی واجتماعی است که با احترام به حقوق اجتماعی می توان به حق فردی و شخصی دست یافت.

معاون فرماندارکامیاران با اشاره به خروجی های نشست کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی ابراز داشت: از مواردی که امروزه در حوزه اجتماعی نیازمند توجه است، ایجاد بسترلازم  برای فراهم نمودن امنیت وآسایش شهروندان است و دراین نشست ها راهکارهای ارائه شده دراین باره مورد بررسی قرار می گیرند.

فرهادی تشریح نمود: اهتمام به احترام حقوق شهروندی درسطح کوچه وخیابان وعدم سلب آسایش از طریق های متعارف و غیرآن می تواند امنیت روحی و روانی افراد را به دنبال داشته باشد؛ این در بُعد اجتماعی خود به ایجاد آسایش اجتماعی یاری می رساند.

وی درباره راهکارهای موثر وکارآمد ارائه شده درنشست کمیسیون تصریح کرد:  فرهنگسازی درمحیط خانواده، مدرسه و جامعه از جمله راهکارهای ارائه شده می باشد که با رفتارهای حسنه و ترویج اصل احترام می توان به این فرهنگسازی رسید.

معاون فرماندار با اشاره به وظیفه و مسئولیت شهروندان دربرابر جامعه خاطر نشان کرد: شهروندان دربرابرتمام جامعه مسئول هستند؛ باید درجهت ارتقا امنیت وآسایش اجتماعی فعالیت داشته باشند و سطح بینش افراد در زمینه حقوق شهروندی افزایش یابد تا کرامت انسانی مصونیت مضاعف پیداکند.

فرهادی درپایان درباره برنامه های اجتماعی کمیسیون اعلام کرد: نشست ها و جلسه های کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی در زمانبندی مشخص شده ادامه می یابد ودر این رابطه برنامه هایی جهت عملی شدن مصوبات کارگروه های مختلف این کمیسیون در نشست های آتی ارائه می گردد.

انتهای پیام/الف

لینک کوتاه: https://goo.gl/aAAebLبرچسب ها :

کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعیامنیت وآسایشزندگی روزمرهاحترام حقوق به شهروندیکرامت انسانی

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website