پنجشنبه 11 شهریور 1395 / 10:00|کد خبر : 2146|گروه : اجتماعی

در گفت وگو با مسئول کمیته امداد عنوان شد:

68 درصد مددجویان کمیته امداد کامیاران بی سواد هستند

68 درصد مددجویان کمیته امداد کامیاران بی سواد هستند

مسئول کمیته امداد گفت: از اهداف و اولویت‌های ما زدودن و محو بی‌سوادی مددجویان می‌باشد، زیرا اعتقاد داریم اگر بی‌سوادی محو شود بسیاری از مشکلات مددجویان رفع می‌شود.

به گزارش شاهوخبر؛ مسئول کمیته امداد شهرستان کامیاران درگزارش عملكرد پنج ماهه اول سال جاری از پشتیبانی وحمایت 14 درصد از خانوارهای شهرستان در طرح امداد خبر داد.

مرتضی پوریا صبح امروز پنج شنبه در نشست خبری با خبرنگار ما دراین باره اظهار داشت: بیشترین اعتبار این دستگاه امدادی برای پرداخت کمک معیشت به مددجویان هزینه می شود، به گونه ای که در طی 5 ماه سال جاری بالغ بر 12 میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی درباره ابعاد خانوارهای تحت حمایت درشهرستان کامیاران گفت: در حدود 417 هزار خانوار یک نفره الی 5 نفره و بیشتر تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که از این مقدار 1507 خانواده روستائی و 2510 خانوار شهری می باشند.

مسئول کمیته امداد درباره جمعیت و خانوار تحت پوشش این سازمان حمایتی ابراز داشت: از جمعیت 106 هزار نفری شهرستان، 7/6 درصد و از حدود 29 هزار خانواده، 14 درصد خانوارشهری و روستائی تحت پوشش امداد و برنامه های معیشتی کمیته امداد قرار دارند.

پوریا در پاسخ به این پرسش که عمده دلایل نیازمندی های خانوار و افراد تحت پوشش کدام است، عنوان داشت: بیشتر مددجویان کمیته امداد را خانواده هایی تشکیل می دهن که سرپرست آنها فوت نموده است و بعد از آن به علت بیماری سرپرست خانوار، مطلقه بودن، فقدان والدین، زندانی شدن سرپرست خانواده و... را در بر می گیرد.   

مدیرکمیته امداد به درصد بالای بیسوادی در میان مددجویان کمیته امداد اشاره نمود و اعلام کرد: بر طبق آمار، از 7 هزار و126 نفری که تحت پوشش و حمایت کمیته امداد کامیاران قرار دارند، بالغ بر 5 هزار نفر از آنها بیسواد هستند؛ یعنی 68 درصد از این افراد سواد خواندن و نوشتن ندارند.

پوریا از اهتمام کمیته امداد برای ریشه کنی بیسوادی خبرداد وگفت: یکی از اهداف و اولویت‌های ما، زدودن و محو بی‌سوادی مددجویان می‌باشد؛ زیرا اعتقاد داریم اگر بی‌سوادی محو شود بسیاری از مشکلات مددجویان رفع می‌شود.

انتهای پیام/فبرچسب ها :

آمار بیسوادی درکامیارانمددجویان بیسواد کمیته امدادریشه کنی بیسوادیدرصدبیسوادی درکردستانفوت سرپرست خانوار

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website