چهارشنبه 10 شهریور 1395 / 08:11|کد خبر : 2137|گروه : فرهنگی

فعالان فرهنگی خطاب به رئیس ارشاد کامیاران؛

ما را به خیر تو امیدی نیست، شَر مرسان

ما را به خیر تو امیدی نیست، شَر مرسان

بسیاری از فعالان فرهنگی و اجتماعی از فرماندار ونمایندگان مجلس می خواهند که با هماهنگی قشر فرهیخته، فردی اصلح، مدیر، مدبر، دلسوز، با تجربه و ترجیحا بومی را برای سکانداری کشتی به گِل نشسته نهاد فرهنگی شهرستان انتخاب نمایند.

به گزارش شاهوخبر؛ روز سه شنبه و درآخرین روز از هفته دولت، نشست نخبگان، فعالان فرهنگی و اعضای موسسه های مردم نهاد با فرماندار کامیاران در تالار اجتماعات برگزار شد.

در این نشست اگر چه بنا به سیاست های دعوت کنندگان، بسیاری از فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی دعوت نشده بودند و یا به عنوان اعتراض به وضعیت فرهنگی شهرستان حضور نداشتند، اما ناکارآمدی نهاد فرهنگی شهرستان و عدم توانائی مدیریتی مسئول این اداره کافی بود تادرهمان ابتدای نشست، تیر پیکان تمام انتقادات رو به سوی آزادبخت قرار گیرد.

در این نشست خبری که فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران نیز از غایبین بودند، اعتراض ها و انتقادات به رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آنقدر بالا گرفت که تقریبا تمام جمع حاضرین خواستار استعفای وی شدند؛ به گونه ای که یکی از مدعوین با این جمله که «ما رابه خیر تو امیدی نیست، شر مرسان» باعث شد که آزادبخت نشست را بدون بیان حتی یک جمله و یا بررسی کارنامه دوران مدیریت خود ترک نماید.

بسیاری از نویسندگان، هنرمندان، نخبگان و فعالان اجتماعی در تماس با شاهوخبر، خواستار انعکاس اتفاقات نشست دیروز سه شنبه با فرماندار شدند و اعلام نمودند که از فرماندار کامیاران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهند که با هماهنگی  قشر فرهیخته، فردی اصلح، مدیر، مدبر، دلسوز، دارای تجربه و ترجیحا بومی را برای سکانداری کشتی به گِل نشسته نهاد فرهنگی شهرستان انتخاب نمایند.

سایت شاهوخبر و عوامل آن اگر چه برای جایگاه هنری وادبی رئیس فعلی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کامیاران احترام قائل هستند، اما بارها از نوع مدیریت ایشان انتقادهای سفت و سختی داشته اند، تا جائی که حضورا و غیابا مورد مرحمت ایشان نیز قرار گرفته اند؛ اما امیدوار است که رکود فرهنگی موجود در سراسر استان با رایزنی های نمایندگان مجلس و فرهیختگان استان به انتخاب فردی توانا و توانمند در سکانداری مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان و متعاقبا در شهرستان کامیاران بیانجامد.

زیرا که عامل اصلی رکود وبی برنامگی، نا آشنائی با فرهنگ و هنر این دیار وعدم تجربه مدیریت فرهنگی و از همه مهم تر، ناتوانی در جذب اعتبارفرهنگی سال جاری بعد از گذشت 6 ماه از سال و بسیاری دیگر از موارد به مرکز استان بر می گردد.

شاید اگر بودجه و اعتباری موجود بود و یا کرسی نشینان بی خیال در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان توانائی جذب اعتبار های فرهنگی و هنری را داشتند، اکنون آزادبخت فارغ از بعضی مسائل، قهرمان فرهنگی شهر ما بود، اما... .

انتهای پیام/فبرچسب ها :

توانائی و ناتوانی در مدیریت فرهنگیفرهنگ وارشادکامیاراننشست با فرهیختگاناعتبار فرهنگی کردستانمدیریت فرهنگی وهنری کردستان

نظرات کاربران :

ازاده و جانباز حاج منصور حیدری [جمعه 12 شهریور 1395 | 10:41] پاسخ

سلام 16سال با هزینه شخصی خدمت کار کشتی کامیاران بودم در تمام مسابقات استان مقام داشتیم از قروه بیجار سقز سی شهر قهرمان پرور سبقت گرفتیم کشتی صاحب داشت کشتی مایه می خواد و مرد توانا

پیشکسوتان کشتی کامیران [پنجشنبه 1 مهر 1395 | 23:44] پاسخ

سلام ودرود خدا بر تو باد حاجی عزیز(حاج منصور حیدری ) ما کشتی گیران کامیاران شما را فراموش نخواهیم کرد ودر قلب جوانان کامیاران جا دارید. دوستت داریم حاجی منصور ...دوست داریم ..............

پرویز محمدی [شنبه 3 مهر 1395 | 22:45] پاسخ

ما جوانان کامیاران به مردانگیت می بالیم از همه لحاط نمرت. بیست بیست

فرهاد روحانی [شنبه 4 دی 1395 | 00:11] پاسخ

سلام به جوانمرد کامیاران حاج منصور حیدری...مشهور به حاجی....ولآه مایه افتخاری حاجی حیدری.....در جبهه نامدار بودی...در اسارت سرباز ماندئ .....شیر مرد شیر مادرت حلالت باشد....\\r\\n۹

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website