دوشنبه 8 شهریور 1395 / 13:42|کد خبر : 2131|گروه : فرهنگی

انتقاد فعال فرهنگی از مدیران فرهنگی؛

مسئولین دغدغه فرهنگی ندارند/ بی توجهی به فرهنگ توهین به شهروندان است

مسئولین دغدغه فرهنگی ندارند/  بی توجهی به فرهنگ توهین به شهروندان است

وقتی مدیران فرهنگی صرفا ادعای اهمیت به فرهنگ و هنر را داشته ولی در زمان عمل حتی توانائی همفکری را ندارند، دیگر تکیه بر کرسی مدیریت خطائی بیش نیست.

به گزارش شاهوخبر؛ امروز دومین جشنواره لالائی های کُردی در سالن کانون فکری پرورشی کامیاران برگزار شد تا بار دیگر اهتمام اهالی فرهنگ و هنر این شهر نقش آفرینی نماید و جاذبه ای دیگر بر تارک فرهنگی این دیار بیفزاید.

اولین جشنواره لالائی در مهرماه سال گذشته در حالی به پایان رسید که تا به حال بدهی های این برنامه نیز پرداخت نشده و در دومین دوره، به علت عدم همکاری نهادهای دولتی و فرهنگی، با وضعیتی کاملا متفاوت برگزار شد.

جبار شافعی زاده از مربیان کانون در سخنانی که در جمع حاضرین در جشنواره بیان داشت، اوج بی مسئولیتی مدیران شهرستان را به چالش کشید؛ شافعی زاده علت عدم برگزاری جشنواره لالائی های کُردی در یکی از تالارهای شهر را نبود بودجه و عدم همکاری نهادهای فرهنگی اعلام کرد و گفت: وقتی که مسئولین شهرستان صرفا ادعای اهمیت دادن به فرهنگ و هنر را داشته و در زمان  عمل حتی توانائی همفکری را ندارند، دیگر تکیه بر کرسی مدیریت خطائی بیش نیست.

وی اضافه کرد: اگر امسال جشنواره در اتاقی کوچک برگزار می شود، واقعیت امر این است که مسئولین ما دغدغه فرهنگی ندارند؛ گرچه دربرابر اعضای کودک و نوجوان کانون سخن می گویم، اما خطاب من به مدیرانی است که جز شعار و ادعا چیز دیگری برای گفتن ندارند.

این شاعر کامیارانی بی توجهی به فرهنگ را توهین به شهروندان دانست و ابراز داشت: برگزاری برنامه ای فرهنگی در این مکان اعتراضی بر توهین مسئولان به شهروندان است که بی توجه به فرهنگ، صرفا در پی این هستند که بی خیال بخش فرهنگی باشند.

جبار شافعی زاده به بدهی های انجمن ادبی شیوا برای برگزاری دومین جشنواره فرهنک و ادبیات کُردی «پرژه» اشاره کرد وگفت: چرا باید مدیران فرهنگی در برابر پرداخت بدهی های جشنواره ای که نهادی دولتی پشتیبان برگزاری آن بوده طفره می روند، درحالیکه در همین هفته دولت بارها از طریق تریبون های مختلف برای برگزاری چنین برنامه هایی از خود تشکر کرده اند.

سخنان انتقادآمیز جبار شافعی زاده، سخن تمام فرهنگیان، هنرمندان، نویسندگان و... این شهرستان است که فرهنگ به واژه ای ناشناخته میان مسئولین و مدیران آن تبدیل شده است.

دومین جشنواره لالائی های کُردی نیز به پایان رسید و اوج این کار فرهنگی دراین بود که هیچ یک از مسئولین و مدیران شهری و شهرستانی در آن حضور نداشتند، در واقع این اعتراضی بر تمام فعالیت های نداشته آنهایی است که در مقابل تریبون از هنر و هنرمند کامیارانی سخن می گویند، اما در عمل حاضر به پرداخت یک برگ اسکناس هزاری برای حمایت از آنها نیستند.

انتهای پیام/ف

   برچسب ها :

مدیران فرهنگی کردستانبدهی فرهنگیدغدغه فرهنگیانجمن ادبی شیواجشنواره پرژههنرمندان کامیاران

نظرات کاربران :

مرتضی ندیمی [سه شنبه 9 شهریور 1395 | 08:15] پاسخ

سلام ضمن تشکر از درج مطالب مفید شما بویژه در خصوص پیگیری مسائل فرهنگی و مشکلات شهرستان ، متاسفانه در حال حاضر فرهنگ هم چون مقوله های دیگر با سیاست و حزب بازی آمیخته شده و از فرهنگ استفاده سیاسی و ابزاری می شود و تا زمانی که مسئولین با این دید به مسائل فرهنگی بپردازند هنر و هنرمند و فرهنگ شهرمان غریب خواهد بود .

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website