سه شنبه 17 شهریور 1394 / 12:51|کد خبر : 211|گروه : فرهنگی

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان خبر داد:

سرانه هر دانش آموز در کردستان سالیانه کمتر از 5 هزار تومان است/کامیاران دارای پتانسیل هایی خاصی در زمینه های مختلف فرهنگی و آموزشی است

سرانه هر دانش آموز در کردستان سالیانه کمتر از 5 هزار تومان است/کامیاران دارای پتانسیل هایی خاصی در زمینه های مختلف فرهنگی و آموزشی است

با آرامش روانی، کنترل مسائل حاشیه ایی اجتماعی و فرهنگی و همچنین تخصیص امکانات درخور نیاز و همدلی می توان استعدادها را شکوفا کرد و از فرار مغزها جلوگیری نمود.

به گزارش شاهو خبر؛ "رشید قربانی" مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان صبح امروز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کامیاران طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزاری چنین نشست های، مسائل و مشکلات آموزشی شهرستان کامیاران را مورد بررسی قرار داد.

قربانی در این باره اظهار داشت: کامیاران دارای پتانسیل هایی خاصی در زمینه های مختلف فرهنگی و آموزشی است که باید توجه بیشتری به این موارد صورت گیرد. استعدادهای فراوانی در این شهرستان حضور دارند که می توانند آینده علمی این منطقه را تضمین نمایند.

وی با اشاره به نیازهای افراد مستعد برای تحصیل خاطر نشان کرد: با آرامش روانی و کنترل مسائل حاشیه ایی اجتماعی و فرهنگی و همچنین تخصیص امکانات درخور نیاز و همدلی دو طرفه می توان استعدادها را شکوفا کرد و از فرار مغزها جلوگیری نمود.

وی افزود: از همه اینها مهم تر ایمان قلبی است که می توان از طریق آن هدف های متعالی را یافته و مسئولیت ها را در زمینه تعلیم و تربیت نهادینه کرد و آینده شخصی و جمعی را به سوی اهداف اجتماعی سوق داد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه با اشاره به تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، این شوراها را بانی تصمیم گیری های کلان تعلیمی و تربیتی دانست و ابراز داشت: از سال 77 با تشکیل شوراهای آموزش و پرورش خرد جمعی جایگزین تصمیم گیرهای فردی شده و یک نهاد اجتماعی با شرکت گروه های مختلف تشکیل یافته است.

وی اضافه کرد: حداقل 40% جمعیت هر شهری با آموزش و پرورش در ارتباط است و این نشان می دهد این نهاد با همه سروکار دارد و برای حمایت و اداره مسائل تربیتی و تعلیمی می توان به این پشتوانه امیدوار بود.

قربانی به سرانه آموزشی در کردستان اشاره داشت و اظهار نمود: آموزش و پرورش از لحاظ اعتبارات ضعف دارد که بایددر این باره تقویت شود؛ سرانه هر دانش آموز در کردستان سالیانه کمتر از 5 هزار تومان است ک باید با مشارکت والدین این سرانه افزایش یابد.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در پایان بر توسعه آموزش فنی و حرفه ایی و کارودانش تاکید کرد و خاطر نشان نمود: باید در شوراهای آموزش و پرورش به آموزش های فنی وکارودانش توجه بیشتری صورت گیرد و برنامه هایی برای آشنایی و رغبت هر چه بیشتر دانش آموزان به این رشته ها در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ف

 برچسب ها :

سرانه دانش آموزیشورای آموزش و پرورش کردستاناستعدادیابیفرار مغزها

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website