یکشنبه 18 مرداد 1394 / 12:50|کد خبر : 15|گروه : فرهنگی

در کشور ایمان و اسلام، افسردگی جایگاهی ندارد

در کشور ایمان و اسلام، افسردگی جایگاهی ندارد

مقام معظم رهبری همیشه دغدغه جوان ایرانی را درک کرده و می دانند که دنیای جوانان جهانی از رمز هاو هیجانات هستند؛ ایشان جامعه ایرانی و اسلامی را نیز به خوبی می شناسند و به خوبی علل های افسردگی یا نشاط در جامعه را تشخیص می دهند.

به گزارش شاهو خبر؛ کتابخانه مرکزی شهر کامیاران با ساختمان قدیمی، معماری چندضلعی آن و قرار گرفتن در میان بوستان ها و پارک های نزدیک میدان امام(ره) توجه هر رهگذری را به خود جلب می نماید. این کتابخانه در طول شبانه روز فعالیت داشته، پذیرای شهروندان و به خصوص دانش آموزان در 3 شیفت کاری می باشد.

به گاه خوانش درسهای کنکور توسط دانش آموزان پایه آخر دبیرستان هیجانی روزمره و همیشگی سالن های مطالعه و حیاط این کتابخانه را در برمی گیرد و پسران و دختران یک به یک یا در گروه های چند نفره درس های خود را دوره می کنند و در این میان دقایقی را در بیرون از کتابخانه و در "پارک شاهد" به گفت و گو و بگو مگو درباره درس ها می گذرانند.

از همان لحظه ورود به دنیای کتاب و کتابخوانی می توان شادمانی و نشاط را در چهره تک به تک این کتاب به دستان دید که با طمانینه به اطراف می نگرد و آینده را با فروغ چشمانشان که به دوردست می نگرند مشاهده کرد.

جوان ایرانی و طبعا جوان کامیارانی از محیط خانواده گرفته تا در میان جمع دوستان و حتی جامعه ایی که در آن زیست می نماید با انواع فرهنگ و عرف های نشاط بخش و شادی آور روبرو است و در گیرودار سختی های زندگی این کامیابی از شادی ها را فراموش نخواهد کرد.

در میانه سالن مطالعه کتابخانه مرکزی(شهید نعمتی) کامیاران با همین جوانان پرشور و آینده نگر به گفت و گو می نشینیم تا فلسفه شادمانی جاوید بچه های ایران را از آنان سوال کنیم؛

-"آکو " که سخت در پی یافتن نتیجه کشف نمودار آماری مبحثی ریاضی است از این پرسش من سخت به خنده می افتد و می گوید: مگر شادمانی نیز فلسفه دارد؟ چرا شاد نباشیم! در کشوری زندگی می کنیم که حوزه های نشاط آور فراوانی دارد و با کمی تلاش و کوشش می توان به هدفی که در نظر داریم برسیم، به مانند خود من که با هدف دستیابی به کرسی دانشجویی دانشگاه های معتبر کشور هر روز شاد و خوشحال به کتابخانه می آیم و با روحیه ایی مضاعف غروب به خانه برمی گردم... .

دانش آموز دیگری که در صندلی روبروی آکو نشسته نیز وارد بحث می شود؛ از او می پرسم " رهبر معظم انقلاب تحلیل های فراوانی در خصوص سوءاستفاده برخی افراد و جریان ها از القا افسردگی جوان ایرانی دارند؛ رهبری معتقد است که جوانان ایران از شادمان ترین جوان های دنیا هستند"، نظر شما در این باره چیست؟

-وی در پاسخ اظهار می دارد: در طول تاریخ ملت های فراوانی حکومت کرده اند و با حمله ملتی دیگر از بین رفته اند، اما مردم در این سرزمین همیشه بوده اند و مانده اند و در برابر بسیاری از قدرت های باستان و معاصر ایستاده اند آن هم با قدرتی به نام "ایمان" که خود معنا و مفهوم های فراوانی دارد؛ ایمان نیز براساس مفاهیم دینی نشاط آور است و با خود آرامش خاطر و شادمانی درونی را دارد، پس در کشور ایمان اسلامی قطعا افسردگی جایگاهی ندارد.

گفته های این دانش آموز کامیارانی که خود را "سلام" معرفی می نماید خنده را بر لبان همه در سالن مطالعه میهمان می کند و اعتراض کتابدار را که خواستار سکوت است به دنبال دارد، به حیاط کتابخانه می آیم و با خانم "احمدی" از جوانان خلاق و شاعر کامیارانی روبرو می شوم، از او درباره "علت ورود رهبری به حوزه افسردگی و نشاط جامعه" سوال می کنم که پاسخ می دهد:

-مقام معظم رهبری همیشه دغدغه جوان ایرانی را درک کرده و می دانند که دنیای جوانان جهانی از رمز هاو هیجانات هستند؛ ایشان جامعه ایرانی و اسلامی را نیز به خوبی می شناسند و به خوبی علل های افسردگی یا نشاط در جامعه را تشخیص می دهند. رهبر معظم انقلاب می دانند که هیجانات و شادمانی بعد از برگزاری کنسرتی که شرایط موسیقی،شعر و چگونگی برگزاری آن بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی نیست باعث ایجاد افسردگی و روز مرگی در جوانی می شود که نه تنها شعر و موسیقی را درک نکرده بلکه رویاهای منگی و رخوت بعد از هیجان کاذبی را به دورن خود واداده که جز کسالت و افسردگی نتیجه ایی نخواهد داشت.

در ادامه می گوید:

- من مطمئن هستم که رهبری در پی القای این اندیشه در مجامع فرهنگی و هنری هستند که با اطمینان به فرهنگ اسلامی ایرانی می توان شادی های خود را داشته باشیم و در پی کسب نشاط کاذب نباشیم؛ ایشان به خوبی می دانند که فرهنگ اقوام و مناطق مختلف ایران خود ذخیره ایی از هزاران بستر شادی آور و نشاط بخش به جامعه و افراد است و با دوراندیشی خودشان واقعیت ها را گوشزد می نمایند، پس مدیران ارشد فرهنگی و هنری جامعه نیر باید تحلیل های ایشان را کاربردی نمایند تا سوق جوانان به سوی فرهنگ کاذب غربی کمتر شود.

و با این شنیده ها از محیط پرنشاط کتابخانه دور می شوم و در این اندیشه ام که واقعیت نیز همین گونه است، شاعران با ظرافت می توانند همین راستی ها را برای ما زمزمه نمایند؛ حوزه نشاط در جامعه باید گسترش یابد و با استفاده از منویات رهبری این حوزه ها را در جریانات فرهنگی، هنری و دانشگاهی داخل کرد تا بازار مکاره سوداگران افسردگی در تندباد شادی ملتی بزرگ بر باد رود.

انتهای پیام/فبرچسب ها :

نشاط و شادی ایرانیانکتابخانه مرکزی کامیارانکشورایمان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
Shahokhabar Telegran Channel
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website